KONYALIOĞLUN'DAN HAYIRSEVER ORTAOKULU'NA DESTEK

24 derslikli Hayırseverler Ortaokulu için imzalan protokollerin 24’üncüsü ve sonuncusu Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu ile imzalandı.

EĞİTİM 30.04.2015, 17:52 30.04.2015, 18:01
KONYALIOĞLUN'DAN HAYIRSEVER ORTAOKULU'NA DESTEK
banner1665
24 derslikli Hayırseverler Ortaokulu için imzalan protokollerin 24’üncüsü ve sonuncusu Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu ile imzalandı. 
Denizlili Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu, Merkezefendi ilçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulunurken, hayırseverler tarafından yaptırılacak okulda bir sınıfın üzerinde de eşi Melek Konyalıoğlu’nun ismi olacak. Protokol imza törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu ve eşi Melek Konyalıoğlu katıldı.
İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu, hayırseverlerin yardımı ile yapılacak olan okula katkı vermekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Milletimize ve Denizli’mize hayırlı olsun. Bizler Denizli’de doğduk, Denizli’de yaşadık. Denizli’ye bir katkımız olduysa, oluyorsa ve olacaksa bundan çok büyük memnuniyet duyarız. Bizler yardım edilmesi gereken yerlere yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Şirket olarak da Denizli’de demir konusunda ilkleri gerçekleştiren bir şirketiz. Ben ikinci nesilim. Oğlum üçüncü nesil ve dördüncü nesli de demir konusunda yetiştirmeye çalışıyoruz. 80-100 civarında çalışanımıza istihdam olanağı sağladık. Çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik hakları şirketimizin birinci önceliğidir. Bu konuda fark oluşturduğumuzu düşünüyorum. Bunu da çalışanlarımızın firmamıza olan bağlılıklarından anlıyoruz. İnşallah bu hayırların devamı gelir” diye konuştu.
Vali Şükrü Kocatepe ise Hayırseverler Ortaokulu için son protokolü Hayırsever işadamı Aslan Konyalıoğlu ile imzalayacaklarını ve bu okul için hayırseverler ile imzalanan protokollerde sona gelindiğini belirterek, “Hayırseverler Ortaokulumuzun 24’üncü derslik protokolünü imzalamak üzere bugün Sayın Melek Konyalıoğlu Hanımefendi ve Aslan Konyalıoğlu Beyefendi geldiler. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.. Kendilerinin 2011 yılında İşadamları Endüstri Meslek Lisesi yapımı için 75 bin liralık katkıları var. Şimdide bir derslik ile bize çok önemli bir katkıda bulunuyorlar. Ailecek sağlık ve huzurlu uzun ömürler diliyorum. Bize yaptıkları bu katkı, okulu tamamlayabilmek adına yapılan yardımlar bizim için çok önemliydi. Bu yardımlar sayesinde eğitim kurumumuzun ihalesini mayıs ayı içerisinde yapacağız, temelinin de haziran ayında atılmasını planlıyoruz. Tekrar şükranlarımı sunuyor, kazançlarının ve ömürlerinin bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından protokol Vali Şükrü Kocatepe, Hayırsever İşadamı Aslan Konyalıoğlu ve Melek Konyalıoğlu tarafından imzalandı.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)