İŞKUR Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor

Denizli İŞKUR gençlerin meslek seçme aşamasında yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, İş ve Meslek Danışmanları tarafından Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti verilmeye başladı.

EĞİTİM 10.11.2018, 10:43 10.11.2018, 10:57
İŞKUR Öğrencilere Destek Olmaya Devam Ediyor

HABERDENİZLİ.COM

İŞKUR, tarafından düzenlenen egitimler, 10 ay sürecek 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek. Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; "İŞKUR olarak, Mesleki Yönelim Bataryası uygulamsını bu yıl sonuna kadar 1000 öğrenciye ulaşmak istiyoruz. Bu uygulama kapsamında son olarak Erbakır Fen Lisesi’nde öğrenim gören 11. ve 12. Sınıflardaki öğrenciler, Mesleki Yönelim Bataryası uygulanmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde de devam edecek çalışmalar sonucunda, aynı liseden toplam 200 öğrenciye bu test uygulanacak."dedi.

Ayrıca Denizli İŞKUR’a gelen öğrencilere kurum hizmetleri, geleceğin meslekleri, CV hazırlama, mülakat teknikleri ve iş arama teknikleri konularında eğitimler veriliyor. Söz konusu bataryanın öğrencilerin başarılı olabilecekleri ,severek yapacakları iş ve mesleklere yönlendirilmesi amacı ile yetenek, kişilik ve mesleki eğilimlerinin tespitine yönelik olarak kullanılan bir ölçme aracı olduğu belirtildi.  
 


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)