İŞKUR iş arama tekniklerini anlatıyor

Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü iş arayanlara yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor. İŞKUR, son olarak Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde gençlerle bir araya geldi. 

İŞKUR iş arama tekniklerini anlatıyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR)   “Çalışmak İsteyen Herkese Göre Bir İş” olduğu düşüncesinden yola çıkarak Temmuz ayında İş Kulübü’nü kurdu. Kurum bünyesinde iş arayanlara eğitim veren kulüp, kurum dışında da iş arayanlara eğitim veriyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nde gençlerle bir araya gelen Denizli İŞKUR personeli İş Kulübü Eğitmeni Taner Beter, katılımcı gençlere iş arama stratejileri konusunda eğitim verdi. Eğitim çerçevesinde;  kendini tanıma ve mesleki eğilimlerinin farkına varma, iş arama ağlarını genişletme, telefon görüşmeleri, CV çeşitleri ve hazırlama teknikleri, mülakat çeşitleri ve teknikleri, beden dili ve kendini ifade etme gibi konular katılımcılara anlatıldı. Katılımcılara  kendi ülkesi ve dünyanın izlediği yolu referans alarak, kariyer planı yapabilmeleri ile ilgili önerilerde bulunuldu. 

Eğitimin 4. Günü iş kulübünü ziyaret eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, gençlere kariyerleri ile ilgili değerli önerilerde bulundu ve eğitimlerin devam edeceğini kaydetti. 


    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER