banner1348

İl Sağlık Müdürü Öztürk, Sağlıktaki Yenilikleri Anlattı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin Enerya’nın katkılarıyla düzenlediği DGC AKADEMİ devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Öztürk, Sağlıktaki Yenilikleri Anlattı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

DGC AKADEMİ’nin bu haftaki konuğu İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk oldu. Gazetecilerin yoğun katılım gösterdiği programda Öztürk, Sağlık haberciliği, Sağlık sistemi işleyişi  ve Hasta hakları ile ilgili bilgi verdi. Öztürk, yaptığı konuşmada, “Hepinizin hatırlayacağı gibi, eskiden Basında sağlıkla ilgili daha çok sansasyonel haberler yapılırdı. Bugün baktığımızda yazılı ve görsel medyada daha çok bilimsel haberlerin yapıldığını görüyoruz. Bu son derece sevindirici” dedi.

Denizli’nin sağlık alanında son yıllarda Ülkemizle paralel olarak büyük gelişim gösterdiği ifade eden Öztürk, “Denizli 1 milyon nüfuslu oldukça büyük bir şehir. 13 bin 334 personelimizle bugün Denizli halkına sağlık hizmeti sunuyoruz. Bunun 7 bin 226’sı kamuda ve kamu hastanelerinde çalışan personeller. Geri kalanı ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde ve özel sektörde çalışıyor. Hekim sayısı en çok önemsediğimiz konulardan biri. Bugün kamuda 468 uzman ve 451 pratisyen hekimimizle çok güçlü bir orduyuz” diye konuştu

Sağlık Müdürü Öztürk, programda ayrıca Sağlık alanındaki yenilikler, Aile Hekimliği ve koruyucu sağlık hizmetleri konusunda bilgi verdi. Program soru cevap bölümüyle sona erdi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çokmu gerekli
Çokmu gerekli - 3 ay Önce

Yapmış oldukları yenilik servergazi hastanesinin kadın Doğum bölümünü DOKTOR olmadığı KAPATMALARI olmasın. Tabiki biliyorum yorumumu yayınlamayacaksınız.

musa bobur
musa bobur - 3 ay Önce

Allah rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER