Hayırsever İşadamı'ndan Eğitime 1 Milyon 300 Bin lira Destek

Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, eşi Havva Yağlıca ve kendi isminin verileceği 18 derslikli Ortaokul yaptıracak. Okulun protokolü Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzalandı. 

EĞİTİM 20.04.2017, 15:55 20.04.2017, 16:09
Hayırsever İşadamı'ndan Eğitime 1 Milyon 300 Bin lira Destek

Denizli Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza töreninede; Vali Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca katıldı. 
Hayırsever İşadamı Süleyman Yağlıca, okulun hayırlı olmasını dileyerek; “Ticarete başladığımız yıllardan buyana eğitime bu şekilde bir katkı sunmak istiyorduk. Gücümüzün yettiği kadar şimdi bir katkıda bulunacağız” dedi.
Hayırsever Süleyman Yağlıca’ya eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Süleyman Bey, okulumuzun kaba inşaatını kendisi yaptıracak. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. İmkanı olan, kaynağı olan hayırseverlerimize örnek olsun. Milli Eğitim Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum. Bütün derdimiz, eğitimin Denizli’de en üst seviyeye çıkartılması. Bunun için de ikili eğitimden çıkarak tam gün eğitime geçmeliyiz. Yani tüm çocuklarımızın tam gün eğitimde eğitim alabilmeleri gerekiyor. Kendilerine ait okulları, sınıfları, spor tesisleri olsun istiyoruz. Yarım gün onların, yarım gün başkasının olması yerine tam gün o sınıf onların olsun” diye konuştu.
Merkezefendi İlçesi Yenişehir Mahallesinde yaptırılacak olan Havva-Süleyman Yağlıca Ortaokulu 18 derslikten oluşacak. Bodrum+zemin+2 kat olacak olan okul 3.500.000 TL’ye mal olacak ve hayırsever 1 Milyon 300 Bin lira katkıda bulunacak. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)