Hayırsever İşadamı Mezun Olduğu Okula 1 Milyon Lira Yardım Yaptı

Hayırsever İşadamı Salih Kuzu, kendisinin de 44 yıl önce eğitim gördüğü Çal İlçesi Hançalar Mahallesindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Ortaokulu’nun onarımı ile yemekhane ve konferans salonu yapımını üstlendi. Hayırsever İşadamı Salih Kuzu, Vali Hasan Karahan’ın katıldığı tören ile yapım işlerinin protokolünü imzaladı.

Hayırsever İşadamı Mezun Olduğu Okula 1 Milyon Lira Yardım Yaptı

Hayırsever İşadamı Salih Kuzu’dan Eğitime Destek
Denizli Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Hayırsever İşadamı Salih Kuzu katıldı. 
Törende konuşan Hayırsever İşadamı Salih Kuzu, kendisinin de onarımını yaptırdığı okuldan mezun olduğunu söyleyerek; “Hançalar benim doğup büyüdüğüm bir yer. 44 yıl önce ben bu okuldan mezun olmuştum. Şimdi İstanbul’da yaşıyorum. Okulumuzun ihtiyaçlarını görünce okulu yenilemeye karar verdim. Ele almışken oraya yakışan güzel bir okul olmasını istedik. Okulun tamamını sıfırdan yeniledik ve ek bölümler yaptık. Hayatımda en keyif alarak yaptığım ve en güzel işin bu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Hayırseverimize eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Valimiz Hasan Karahan; “Hayırseverimiz Salih Bey ile daha önce ilçemizde bir protokol imzalanmıştı. Biz İl kısmını tamamlıyoruz. Okulumuzun tadilatı ve tamiratı tamamlandı. Pazartesi günü de açılışını gerçekleştireceğiz inşallah. Bu vesileyle Türkiye’ye hayırseverlikte örnek olan Denizlili hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Çal İlçesi Hançalar Mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokul ve Ortaokulu 11 derslikten oluşuyor. Hayırsever İşadamı Salih Kuzu, okulun tamamen onarımını yaptırırken, okula ayrıca yemekhane ve konferans salonu kazandırdı. Hayırseverimizin eğitime verdiği katkının 1 Milyon 100 Bin TL olduğu öğrenildi. 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243