Gençlik Spor Personeline Yangın Eğitimi

Denizli’de tüm spor faaliyetlerinde görev alan tesis görevlileri ve Gençlik Spor çalışanları Büyükşehir Belediye İtfaiyesi tarafından yangın eğitiminden geçti. 

EĞİTİM 17.12.2019, 10:48
Gençlik Spor Personeline Yangın Eğitimi
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Sivil Savunma Birimi tarafından 11-12 Aralık tarihlerinde Denizli Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı eğitmenlerinin eşliğinde yangın eğitimi düzenlendi. İl merkezi ve ilçelerde tüm spor faaliyetlerinde görev alan tesis görevlileri ve Gençlik Spor çalışanlarına verilen eğitimde, yangın esnasında yapılacaklar, yangın söndürme tüplerinin nasıl kullanılacağı ve yangına nasıl müdahalede bulunacağı konuları teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. 
Çalışanlara yangından korunma, yangının söndürülmesi ve tahliye, can ve mal kurtarma, ilk yardım faaliyetleri, itfaiye ile işbirliği ve organizasyon sağlanması, yangın söndürme alet ve malzemelerin nasıl kullanılacağı ile en kısa zamanda itfaiyeye nasıl ulaşılacağı konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitimin son bölümünde tatbikat yapılarak yangın söndürme tüpleri uygulamalı kullandırıldı. 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)