Fen Lisesi Haberini Tarlada Aldı

Denizli'nin Çameli İlçesi Kalınkoz Ortaokulunda öğrenim gören 8. sınıf öğrencisi Aylin Meray , Fen Lisesine yerleştiğini tütün tarlasında çalışırken öğrendi.

EĞİTİM 10.08.2020, 15:49 10.08.2020, 16:35
Fen Lisesi Haberini Tarlada Aldı

HABERDENİZLİ.COM

20 Haziran 2020 tarihinde yapilan 8. Sınıflar merkezi sınav sonucuna göre yapılan Liselere Yerleştirme Sonuçları bugün meb.gov.tr adresinde yayınlandı.

Sonuçları kontrol eden okul müdürü Özgür Aydın ve müdür yardımcısı Mehmet Tunç nitelikli okullara yerleşen üç öğrenciyi arayarak sonuçları öğrenip öğrenmediklerini sordu.

Öğrencilerden Aylin Meray tütün tarlasında ailesine yardım ettiğini ve sonuca henüz öğrenemediğini söyleyince okul idarecileri sonuç belgesi ile öğrencinin yanına giderek Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesine yerleştiği haberini orada verdiler.

Sonuca çok sevinen öğrenci ve ailesi emeklerinden ötürü öğretmenlere teşekkür etti. Yaz aylarında ailesine tarım işlerinde yardımcı olmaktan mutlu olduğunu belirten Aylin Meray ileride tıp fakültesinde okumak istediğini söyledi.

Ayrıca okul idareciler Aydem Fen Lisesine yerleşen Semih Köse ile Mustafa Kaynak Anadolu Lisesine yerleşen Eda Arslanı da evlerinde ziyaret ederek tebrik ettiler.

Yorumlar (8)
İlehan 12 ay önce
Böyle bir haber niye var neden yani
MemetSalih 12 ay önce
MaşAllah sübhanAllah Allah muvaffak eylesin Başarılarını daim eylesin
Kaan 12 ay önce
Yapmayın böyle saçma haberler sankı okuyan kurtuldu saçmalık
Yeşim 12 ay önce
Aferin kızimıza helal olsun
Derya 12 ay önce
Bence boyle paylasımm yapmanız cok sacma.Nedense hep koyluler cıkıyor bence yalan ben de ilimin en iyi 2.lisesini kazandım. Kazandigimi fistik hasati yaparken ogrendim artik sinir oluyorum bu sacma haberlerinizr bu haber sitesini. Engelliyorum
Nisa 12 ay önce
Ben de fındık bahçesinde aldım fen lisesi haberini
Yusuf yilmaz 12 ay önce
Devamli basarin artsin ülkemize doktor olmani isterim
Feryal 12 ay önce
Tebrikler,her daim.başarı seninle ve senin gibi idraki olan cocuklarla olsun