Ethem Deynek'ten 20. Formül (Deynek Tanjantı)

Ethem Deynek bulmuş olduğu yeni formülü "Deynek Tanjantı" ile  matematikte bulduğu formül sayısını  20'ye çıkardı. Kaynak: Ethem Deynek'ten 20. Formül  (Deynek Tanjantı)

EĞİTİM 29.05.2020, 14:47
Ethem Deynek'ten 20. Formül (Deynek Tanjantı)
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Daha önce Matematikte Deynek Dörtlüsü, Deynek Altılısı, Deynek Yedilisi, Deynek Sekizlisi, Deynek Onikilisi,13 ile bölünebilme, Deynek Ondörtlüsü, Deynek Onbeşlisi, Deynek Onyedilisi, Deynek Bağıntısı, Deynek Yarıçapı 1, Deynek Yarıçapı 2,Deynek Yüksekliği,Deynek Sinüsü,Deynek Alanı 1,Deynek Alanı 2,Deynek 18 lisi,Deynek Silindiri ve Deynek Konisi  formüllerini bulan,Denizli  Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek, bu kez de  üç kenar uzunluğu verilen bir üçgenin  A, B ve C açılarının Tanjant değerlerini veren "Deynek Tanjantı" formülünü buldu. Deynek bulduğu bu  yeni formülle matematikte bulduğu formül sayısını  19 dan 20'ye çıkarmış oldu. Kaynak: Ethem Deynek'ten 20. Formül  (Deynek Tanjantı)

 Deynek "Futbola ve magazin haberlerine gösterdiğimiz ilginin ve verdiğimiz desteğin yüzde birini bilime ve bilim insanlarına  göstersek çok daha parlak bir geleceğe ulaşacağımıza canı gönülden inanıyorum" dedi. Kaynak: Ethem Deynek'ten 20. Formül  (Deynek Tanjantı)

Yorumlar (2)
Cemil taşçı 5 ay önce
Ethem hocam sizle ne kadar gurur duysak azdır, bir denizlili olarak bizi gururlandırdınız.
Ali 5 ay önce
Yenişehir de denetim flan yok ya işlem yapılmıyor ya da yeterli memur yok
26°
parçalı az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi