Engellilerden Sanatsal Mozaik Kursu

AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan sanatsal mozaik kursunu ziyaret etti.

Engellilerden Sanatsal Mozaik Kursu

  Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği’ndeki kursa, Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan da katılarak Milletvekili Dalbudak’a eşlik etti.
  Milletvekili Dalbudak, ziyarette görme engellilerin sanatsal mozaikte gösterdiği başarıyı taktir ettiğini ifade ederek, engelli olmanın çalışmakta ve üretmekte hiçbir şeye engel olmadığını kursta bir kez daha gördüğünü kaydetti.
  Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan da, engelli bireylerin mesleki eğitimi konusunda her türlü açılımı denediklerini, sanatsal mozaik eğitiminde de farklı eğitim metotları denediklerini söyledi. Kursiyerleri kurs sonunda mermer ve mozaik sektöründe istihdam etmek istediklerini belirten Özkan, ‘İstihdam edemediğimiz engelliler de, atölye ortamında kendi üretimlerini yapacaklar. Bu konuda Denizlili iş adamlarından duyarlılık bekliyoruz’ dedi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2012, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER