EN HİJYEN 15 OKULA BEYAZ BAYRAK

Denizli’de toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, okulların temizlik, hijyen, fiziki yapı ve çevre temizliğinin olumlu yönde teşvik edilmesi için başlatılan ‘Beyaz Bayrak’ yarışında 15 okula daha bayrak verildi.

EĞİTİM 07.03.2012, 11:33 07.03.2012, 11:36
EN HİJYEN 15 OKULA BEYAZ BAYRAK
banner1665
Denizli’de toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, okulların temizlik, hijyen, fiziki yapı ve çevre temizliğinin olumlu yönde teşvik edilmesi için başlatılan ‘Beyaz Bayrak’ yarışında 15 okula daha bayrak verildi. Özel Servergazi İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı. Denizli İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş sağlıklı nesillerin yetişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “2006 yılında düzenlenen protokol çerçevesinde okulların hijyen konusunda belli bir standarda yükseltilmesi konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Hali hazırda beyaz bayrak alan 120 okulumuz var. Bugün 15 okul daha beyaz bayrak verilecek. Hedefimiz ilimizdeki tüm okulların Beyaz Bayrak standardını yakalamasıdır” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül ise okulların yaşam kalitesini daha da yukarı çıkarmak için uğraştıklarını belirterek, “Temiz okul, sağlıklı okul kampanyası devam ediyor. Dönemsel olarak yapılan denetimler sonucu 15 okul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. İl genelinde toplam 136 okul Beyaz Bayrak’lı olacak. Hedefimiz tüm okulların alması. Temizlik, insanın bireysel ve topluluk içinde yaşarken dikkat etmesi gereken en önemli hususlardandır. Zira hastalıkların büyük çoğunluğu kötü hijyen koşullarından oluşmaktadır. Okulda kazandırılan temizlik ve tertip alışkanlığı aynen ev hayatına da yansıyacaktır. Bu alışkanlığın kazanılması ile mahalleye, beldeye ve şehre de olumlu yansır.” Şeklinde konuştu.
Beyaz bayrak alan okullar ise şöyle; Özel Servergazi İlköğretim Okulu, Serinhisar Anaokulu Lisesi, Durmuş Ali Çoban Lisesi, Zehra Suna Manasır İlköğretim Okulu, Merkezefendi İlköğretim Okulu, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Anafartalar Lisesi, Başkarcı Mustafa Kulaklı İlköğretim Okulu, Denizli Ticaret Meslek Lisesi, Dr.Necdet Durmuş İlköğretim Okulu, Denizli Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Ahmet Çalışkan Anaokulu, Hasan Tekin Ada Lisesi, Acıpayam Anaokulu, Kaklık Şehit Eyüp Altın İlköğretim Okulu.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)