EDES Eğitimcilere Anlatıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Engellilere Destek Projesi (EDES) kapsamında hayata geçirilen “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonu ve Engellilere Yönelik Toplumda Empati Oluşturma Projesi” hakkında okul müdürleri ve öğretmenler bilgilendirildi.

EDES Eğitimcilere Anlatıldı
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Engellilere Destek
Projesi (EDES) kapsamında hayata geçirilen “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonu ve Engellilere Yönelik Toplumda Empati Oluşturma Projesi” Denizli Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda eğitimcilere anlatıldı.

Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Kadriye Özer, Moderatör Prof. Dr. Oğuz Karadeniz, eğitmenler, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Özer, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile birlikte yürüttüğümüz projenin 7. ayağını gerçekleştiriyoruz. Projemiz kapsamında engellilerimizin sorunlarını ve haklarını alanda bilgilendirme yaparak; ihtiyaç analizi ve sorunların tespiti ile çözümlerini raporlayarak ilgili mercilere ulaştıracağız" dedi.
 
Proje çalıştay ile sonlanacak
 
Eğitimcileri engellilerin kanuni hakları konusunda bilgilendirdiklerini belirtilen Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Sevil Güngör ise, "Bir yıl boyunca sürecek olan proje kapsamında eğitimcilerimizi bilgilendiriyoruz. Onlara engelliler ile ailelerinin kanuni ve sosyal hakları ile ilgili bilgiler veriyoruz. Eğitimcilerimizin engelli öğrencilerine ve ailelerine nasıl fayda sağlayabilecekleri, onların nelerden yararlanabileceklerini anlatıyoruz. Engellilerin maddi ve manevi sosyal hakları ile ilgili bilgiler veriyoruz. Projemizi Denizli'deki tüm kamu kurum ve özel sektöre anlatacağız. 12 ay sonunda yapacağımız çalıştay ile projemiz sonlanacak" şeklinde konuştu. Proje ile eğitimcilere engelliler için verilen hizmetler, sağlık raporları, sağlık imkanlarından yararlanma, izin gibi birçok konuda bilgiler de verildi.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER