DSO Öğrencilere 2500 Kitap Bağışladı

DSO Meclis Üyeleri, Denizli’deki okullarda dağıtılmak üzere 2.500 adet kitap bağışında bulundu.

EĞİTİM 22.03.2022, 13:13 22.03.2022, 13:16
DSO Öğrencilere 2500 Kitap Bağışladı

Geçen sene cezaevine yapılan yaklaşık 1.000 kitaplık bağışın ardından Denizli Sanayi Odası (DSO) Meclis Üyeleri, bu defa da Denizli İl Milli Eğitim Müdürü’nün çağrısı üzerine Denizli’deki okullarda dağıtılmak üzere 2.500 adet kitap bağışında bulundu.

Meclis üyelerinin şahsi bağışlarıyla satın alınan ilkokul, orta okul ve lise düzeyindeki kitaplar, DSO Başkanı Müjdat Keçeci ve DSO Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu tarafından Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’ye teslim edildi. 

Bağış kampanyası ile ilgili açıklama yapan DSO Başkanı Müjdat Keçeci, “Bugün burada çok önemli bir hizmete vesile oluyoruz. Toplum olarak nedense okumayı çok geri planlarda tutuyoruz. Halbuki her şey okumak ile başlıyor. Okumanın sonu yok. Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Ekici’nin Odamızı ziyareti sırasında dile getirdiği kitap bağışı konusunu Meclis gündemimize taşıdık ve sağolsun meclisimizde yer alan arkadaşlarımız konuya duyarsız kalmadı. Denizli Sanayi Odası Meclis üyeleri olarak bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördük ve okullarımızdaki kütüphanelere kitap bağışı kampanyasına katıldık. Bunu da zevkle ve heyecanla yaptık. Çünkü çocuklarımızın, gençlerimizin okumasını sağlamak ve onları kitap ile buluşturmak kadar güzel bir şey yok. Bugün burada 2.500 adet kitabın, okulların kütüphanelerine teslim edilmesi için bir araya geldik. Temennim okul kütüphanelerindeki kitapların daha da artmasıdır. Ben inanıyorum ki bizden sonra farklı kurumlardan da kitap bağışı gelecektir.” diye konuştu. 

Bizim için çok önemli ve anlamlı bir gün diyen Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Denizli'deki okullarımızı kütüphanesiz bırakmamıştık. Fiziki olarak tamamlamış olduğumuz bu kütüphanelerimizin içeriğini de niteliksel olarak doldurmamız gerekiyordu. Bunu da toplumun tüm katmanları ile beraber yapmayı hedefledik. Sivil toplum örgütlerimiz, odalarımız, hayırseverlerimiz bu konuya ilgi gösterdiler. Bu kapsamda bugün Denizli Sanayi Odası Başkanımız Müjdat Keçeci, 2.500 adet kitap ile müdürlüğümüzü ziyaret etti. Bundan dolayı; Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci'ye, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum. Bizler de bu kitapları, ihtiyacı olan okul kütüphanelerimize yönlendireceğiz. Bu kitapların kültürel, sosyal ve her alanda öğrencilerimizi geleceğe taşıyacağını umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Denizli sanayi odası Öğrencilere 2500 Kitap Bağışladı

Denizli sanayi odası Öğrencilere 2500 Kitap Bağışladı
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
21
parçalı bulutlu