DEV ORGANİZASYONDA TEK SORUN

Pamukkale Belediye’sinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlemiş olduğu muhteşem organizasyonda, yaşanan tek olumsuz şey bir öğrencinin fenalaşarak bayılması oldu.

DEV ORGANİZASYONDA TEK SORUN
Haber merkezimizin de takip ettiği bu organizasyonda yaşanan tek olumsuz olay bir öğrencinin bayılma anı oldu.
Pamukkale belediyesi, 1800 lise öğrencisi ve 200 öğretmeniyle birlikte aynı anda 50 otobüsle Ankara’ya Anıtkabir’e götürdü. Bu muhteşem organizasyonda, Başkan Gürlesin’le birlikte Anıtkabir ziyaretinin ardından, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Denizli’den giden öğrencileri ağırlamak ve sohbet edeceği Atatürk Kültür Merkezi’ne yürüyerek gidildi.
Havanın 30 derece sıcak olmasından ve öğrencilere dağıtılan döner ikramında acele eden öğrenciler, izdihama neden oldu. Bu esnada sıcak havadan ve gürültünün etkisi ile K.D. adındaki kız öğrenci fenalaşarak baygınlık geçirdi.
İlk müdahale, Bakan Zebekci’nin koruma aracında Denizli’den giden sağlık ekipleri tarafından yapıldı. Akabinde çağrılan 112 acil servis ekibinin gelmesi ile ambulansta tedavisi gerçekleşen öğrenciye müdahale edildi. Kendine gelen ve normale dönen öğrenci K.D., ”havanın sıcak olması ve gürültüden rahatsız olduğunu bir anda fenalaştığını daha sonra olanları hatırlamadığını “söyledi.K.D.'e Ekonomi Bakanı Nihat Zeynekci'nin Koruma aracında ilk müdahale anıK. D.'nin olayöncesi Fotoğraf karelerimize yansıyan Anıtkabir ziyaretinde mutlu anları

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER