Denizli’de Türkiye-Azerbaycan Ortaklı Eğitim Projesi

Sarayköy'ün Duacılı mahallesi Ahmet Güdücü İlkokulu’nda Türkiye ve  Azerbaycan ortaklığıyla öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmeyi amaçlayan e-Twinning projesi yürütülüyor.

EĞİTİM 11.05.2022, 11:18
Denizli’de Türkiye-Azerbaycan Ortaklı Eğitim Projesi

Denizli’nin Sarayköy İlçesi Duacılı Ahmet Güdücü İlkokulu, Türkiye ve Azerbaycan ortaklı, “Keşif Atölyem” projesine ev sahipliği yapıyor. Proje kapsamında öğrencilerin teorik bilgilerini deney ve tasarımlar yaparak, pratiğe dönüştürmeleri sağlanıyor. Projeyi okul öğretmeni Gülnur Karakılıç, öğrencileriyle birlikte yürütüyor.
10 Türkiye, 1 Azerbaycan ortaklı e-Twinning projesinde 110 öğrenci yer alıyor.

e-Twinning Nedir?

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+'a, entegre edilmiştir.

Duacılı mahallesi Ahmet Güdücü İlkokulu

Duacılı mahallesi Ahmet Güdücü İlkokulu
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
27
parçalı bulutlu