Denizli’de hasta öğretmenler ve merhum öğretmenlerin aileleri ziyaret edildi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde hasta öğretmenleri hastanede, bu yıl içinde vefat eden öğretmenlerin ailelerini de evlerinde ziyaret ettiklerini söyledi.

Denizli’de hasta öğretmenler ve merhum öğretmenlerin aileleri ziyaret edildi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde hasta öğretmenleri hastanede, bu yıl içinde vefat eden öğretmenlerin ailelerini de evlerinde ziyaret ettiklerini söyledi. Denizli Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER), Özel Servergazi İlköğretim Okulu konferans salonunda düzenlediği bir etkinlikle Öğretmenler Günü'nü kutladı. Etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Akgül, dernek üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Törende konuşan DEGDER Başkanı Aydın Karaca, öğretmenin çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişi olduğunu söyledi. Öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu ifade eden Karaca, “Millete hizmet eden insanlar arasında muallime denk bir insan göstermek mümkün değildir, çünkü insana yapılan hizmet ve yatırım her şeyden mukaddestir.” dedi. Akgül ise bu yıl kutlamalar çerçevesinde hasta öğretmenleri hastanede, yıl içinde vefat eden öğretmenlerin ailelerini de evlerinde ziyaret ederek, unutulmadıklarını gösterdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2012, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER