Denizli'de Engelliler Okulu Müdürüne Soruşturma

Denizli'de faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda okul müdürü hakkında ‘oto yıkama atölyesi’ ile ilgili iddialarla soruşturma açıldı.

EĞİTİM 02.11.2019, 18:20 04.11.2019, 10:19
Denizli'de Engelliler Okulu Müdürüne Soruşturma

Geçtiğimiz yıl yapılan idareci atamalarında İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu’na gelen okul müdürü hakkında okul bahçesine yaptırdığı ‘oto yıkama atölyesi’ ile ilgili yolsuzluk iddialarıyla soruşturma açıldı.

İddialara göre; İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü H.E engellilerin çalışmasına uygun olmayan, ciddi tehlikeler doğurabilecek bu atölyeyi çalıştırabilmek için Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü üzerinden engellilerin eğitimiyle ilgisi olmayan; ‘Ön düzen ve balans ayarlayıcısı’ ve ‘Otomotiv Fren Bakımı ve Onarıcısı’  kursları açtırdı. Bu kurslarda kursun adının başka yapılan işin başka olduğu, Pazar günü açık görünen kursa öğretmen ve öğrencilerin katılmadığı, bu konuyla ilgili Halk Eğitim Müdürlüğü’nden yetkilinin tutanak tuttuğu belirtildi. 

Birçok basınçlı su makinesi, hava tabancası ve kimyasalların bulunduğu atölyenin duvarlarında "Engellilerin kullanması yasaktır" ibareleri yazmasına rağmen engellilerin, hiç bir koruyucu kıyafet olmadan, çalıştırılarak can güvenliklerinin tehlikeye atıldığı ileri sürülüyor. 

İddialar bununla da sınırlı kalmadı. Okul Müdürünün oto yıkama atölyesinin yanı sıra çiçek ve yumurta üretiminden elde edilen gelirleri usulsüz olarak topladığı ve bu paraları usulsüz kullandığı gerekçesiyle de soruşturma başlatıldığı bildirildi. Yapılan incelemelerde, oto yıkama atölyesi ile ilgili makbuz ve kayıp para olduğunun tespit edildiği ileri sürüldü. 

Okul Müdürü, hakkındaki soruşturma halen devam ederken görevini de sürdürüyor.

İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü soruşturma

İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü soruşturma

İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü soruşturma
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (3)
İsa hayri 2 yıl önce
Belli ki okul müdürü Engelli olarak tescillenen evlatlarımızın engelleri aşması için emek harcamış. Her nedense her yapılan iyi niyetli işler birilerini rahatsız eder.
isa bayri 1 yıl önce
makbuz ve kayıp para olduğunun tespit edildiği ileri sürüldü.engelleri atlasın bakalım.
Cemal Sarı 2 yıl önce
Daha neler duyacağız insaf insaf