DENİZLİ İTFAİYESİ BÖLGESEL BAZDA EĞİTİME BAŞLADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Muğla'nın Yatağan İlçesi'nden gelen itfaiye ekiplerine yangın eğitimi verdi.

EĞİTİM 04.05.2015, 16:15 04.05.2015, 16:22
DENİZLİ İTFAİYESİ BÖLGESEL BAZDA EĞİTİME BAŞLADI
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Muğla'nın Yatağan İlçesi'nden gelen itfaiye ekiplerine yangın eğitimi verdi. 
Araç filosu ve teknolojik donanımının yanı sıra personel eğitimi ile Türkiye'nin en başarılı itfaiyeleri arasında bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bölgesel bazda eğitim vermeye başladı. Muğla'nın Yatağan İlçesi'nden gelen 15 kişilik itfaiye personeline 5 gün süreli eğitim veren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, yangın, afet, kaza gibi durumlarda olaya anında müdahale ile ilgili bilgiler vermenin yanı sıra düzenlenen tatbikatlarla itfaiye erlerinin uygulamalı olarak eğitim almasını sağladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın başarı çıtasını her geçen gün artırdığını ve eğitim anlamında birçok yerden destek taleplerinin geldiğini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İlyas Tuncer, "Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak bölgedeki fabrika, işyeri olmak üzere özel kurumlara da yangın eğitimleri veriyoruz. Bu kapsamda İAŞ Enerji Üretim A.Ş'ye ait Muğla Yatağan Enerji Üretim Santrali'nde görevli olan itfaiyeci personeline 5 gün eğitim verdik" dedi.
Konuk personele "Temel Eğitim İtfaiyecilik Eğitimi" düzenlediklerini kaydeden Tuncer, "Arkadaşlarımız işe yeni başladıkları için itfaiyecilik anlamında bilgileri yok. Görev yaparken çeşitli tehlikelerle kendileri yüz yüze kalacağı için onlara temel itfaiyecilik ve kendilerini koruma, hangi yangına nasıl ve ne ile müdahale edilmeli, yangının birinci söndürücüsü nedir, dar alanı kurtarma, yangın söndürme, sepetli merdiven araçlarını kullanma becerileri, akaryakıt ve gaz yangını ile diğer yangınlar hakkında sözlü eğitimlerimizin yanı sıra uygulamalı olarak da eğitim verdik. Böylece yeni göreve başlayan arkadaşlarımızı karşılaşabilecekleri risklere karşı hazırlamış olduk" dedi. Eğitimin tamamlanmasının ardından 15 kişiye katılım belgesi verildi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)