Denizli'de Tacizci Polise 40 Yıl Hapis

Denizli'ye bağlı Merkezefendi ilçesinde 2015 yılında, kendini beden eğitimi öğretmeniyim diye tanıtarak 6 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmaktan mahkemesi devam eden polis memuru, mahkemece meslekten men edilerek, 40 yıl hapisle cezasına çarptırıldı. 

Denizli'de Tacizci Polise 40 Yıl Hapis

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Değirmenönü Mahallesi'nde 15 Temmuz 2015 tarihinde kendini beden öğretmeni olarak tanıtarak yaşları 8 ile 12 arasında değişen 6 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen polis memuru Erkan G.'nin (30) Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "6 kız çocuğuna cinsel taciz ve çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından toplam 60 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi. 

Sanığın okuldan çıkan 8 yaşındaki bir kız öğrencinin yanına gelip önce kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıttığı, ardından kızı bir binanın boşluğuna götürüp elle taciz ettiği ileri sürüldü. Küçük kızın durumu annesine anlatması üzerine anne durumu polise bildirdi. Pedagog eşliğinde küçük kızın ifadesine başvuran polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüpheli Erkan G., Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı. Zanlı sorgusunda susma hakkını kullandı. Yapılan araştırmada, Güney İlçe Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olan zanlının çeşitli tarihlerde 5 cinsel taciz mağdurunun verdiği eşkale uyduğu ve her seferinde kendisini beden öğretmeni olarak tanıttığı belirlendi. Adliyeye sevk edilen ve savcılıkta ifadesi alınan Erkan G., İstanbul'da okulların trafik eğitim pistinde görevli olduğunu ve orada da taciz olayından dolayı hakkında soruşturma açıldığını söyledi. 
Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan sanık, “3 ay açığa alındım, sonra hakkımda takipsizlik kararı verildi. Ardından Denizli'ye tayinim çıktı. 8-10 yıldır yaşı küçük kız çocuklarına kendime engel olamayacak şekilde bir zaafım var. Kız çocuklarını okşayıp, temas edince rahatlıyorum" dedi. 

Mahkeme heyeti, sanığın savunmasının ardından 2 yıl 4 aydır süren dayayı karara bağladı. Mahkeme, tutuklu olan sanığın meslekten men edilmesine ve 4 kız çocuğuna cinsel tacizden 40 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanığın karara itiraz için Yargıtaya başvurduğu belirtildi. 

İHA - DENİZLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243