banner1348

Denizli'de Başarının Sırrı 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Liselere Geçiş Sistemi 2018 Merkezi Sınavla Yerleşen Öğrencilerin Performansı Raporu hakkında Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş açıklamalarda bulundu.

Denizli'de Başarının Sırrı 

Haberdenizli.com

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Bakanlık tarafından yayınlanan raporda Denizli’nin Türkiye genelinde ikinci sırada yer alıyor olması Denizli’nin eğitimdeki kalitesi açısından memnuniyet verici bir gelişmedir. Öğrenciden veliye, hizmetliden değerli öğretmenlerimize kadar herkesin büyük fedakârlıklar ortaya koyarak ulaştığı bir başarıdır. Valilik, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yaklaşımı,  idareci ve öğretmenlerimizin samimiyeti ve gayretli mücadelesi Denizli'yi bu noktaya taşımıştır. Öğretmenin şekli, giyim-kuşamı, fikriyatı ve yaşam tarzı ile uğraşılmadığında; şekilciliğin bir kenara bırakılıp akılcı bir yaklaşımın benimsendiğinde, öğretmenin örselenmeyip önemsendiğinde nasıl bir başarının ortaya çıkacağı burada net olarak görülmektedir. 

Öselmiş, "Rapor son günlerde okul müdürleri üzerinde yapılan haksız lobi çalışmasını da boşa çıkaracak resmi bir dayanak niteliğindedir. 2014 yılında yapılan büyük değişimle; ideoloji temelli, şekil odaklı bir yönetim anlayışından arındırılan okullarımız; Bugün ki başarısına öğretmeni önceleyen, bilimselliği rehber edinen, değerleri ile barışık, liyakatli bir yönetim ordusu sayesinde ulaşıldığını da göstermiştir" dedi.

Öselmiş, “Denizli’yi en üst seviyeye taşıyan değerli öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitimin görünmeyen yüzü diğer personellerimize teşekkür eder, başarılı ve gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ederim” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER