Denizli Belediyesi 9 bin öğrenciye önlük ve yaka hediye edecek

Denizli Belediyesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılında belediye ve mücavir sınırları içinde kalan bütün ilkokullarda, yeni başlayacak yaklaşık 9 bin öğrenciye önlük ve yaka hediye edecek.

Denizli Belediyesi 9 bin öğrenciye önlük ve yaka hediye edecek

Denizli Belediyesi, 2012-2013 eğitim öğretim yılında belediye ve mücavir sınırları içinde kalan bütün ilkokullarda, yeni başlayacak yaklaşık 9 bin öğrenciye önlük ve yaka hediye edecek. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle işbirliği halinde önlük ve yaka dağıtımını yürütüyor. Bu amaçla 58 ilkokulda, yeni kayıt yaptıran öğrencilerin bilgileri alınıyor. Önlük ve yakalar, 17 Eylül 2012'den önce okullara göndermiş olacak.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl 1. sınıf öğrencilerine ücretsiz önlük ve yaka hediye edildiğini belirterek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden almış olduğumuz bilgiye göre ilköğretim 1. sınıfa başlayacak 9 bin dolayında öğrenci var. Boy, kilo ve cinsiyetlerine göre önlük ve yakalar ayrılıyor. Öğrencilerimiz, adrese dayalı kayıt sistemine göre bulundukları mahallelerdeki okullarına başlamış oluyor, biz de bunu esas alıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER