Çocuk Bayramına Yakışan Proje

Tamamı gençlerden oluşan ve bugün 28 farklı şehirde faaliyetler yürüten Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) Denizli Yerel Kurulu üyesi gönüllü grup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında derneğin ulusal programları arasında yer alan "Şehirden Çıktım Köye" projesi kapsamında Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan Pınarkent Şahinler İlköğretim Okulunda yaptığı çalışmayla daha önceden tespit edilen eksikleri giderdi.

EĞİTİM 24.04.2017, 16:57
Çocuk Bayramına Yakışan Proje
banner1551

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan Pınarkent Şahinler İlköğretim Okulunda yaptığı çalışmayla daha önceden tespit edilen eksikleri giderildi ve okulu baştan aşağıya yeniledi aynı zamanda İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından çocuklara ağız ve diş muayenesi yapıldı.

Okulda toplanan grup üyeleri, okulun dışını boyadı, bahçede yeşillendirme yaptı, okuldaki tüm çocuklara giyim yardımı yaptı, okul kütüphanesine 1700’e yakın çocuk kitabı kazandırdı ve çocuklara eğitim yardımları yaptı. Ayrıca okulda eğitim gören çocuklarla oyunlar oynayan SİYAMDER gönüllüleri, okul idarecileri ve köylülerle de bir süre sohbet etti.

Merkezden uzak ve hizmet alımında zorlanan köy okullarının dernek gönüllüleri tarafından onarılarak eksikliklerinin giderilmesini konu alan bir program kapsamında çalışmalar yapan SİYAMDER gönüllüsü gençler etkinlik sonunda: "Gençlerin kendi şehirlerindeki köy okullarının eksikliklerini gidererek sosyal sorumluluk bilinci kazanmasını hedefliyoruz. Bugün 42 gönüllümüz çalışmalarda yer aldı. Sabahın erken saatlerinde bir araya geldik ve gün boyu okulun daha önceden tespit edilen eksiklerini sistemli bir şekilde gidermeye çalıştık. Çocuklarla eğlenceli bir şekilde vakit geçirip, okulun temel ihtiyaçlarını karşıladık. Bugün burada yapılan proje sadece bir sosyal sorumluluk projesi değil geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Bu bağlamda çocukların okula olan sevgisini arttırmak ve onlara vizyon katmak için buradayız. Köy okullarında sadece daha kaliteli fiziksel şartlar değil gülen yüzler de bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
19°
kapalı
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi