Bu öğrenciler Denizli’ye Türkiye birinciliğini getirdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlenen halk oyunları yarışmasında Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Denizli’ye Türkiye şampiyonluğu kupasını getirdi.

Bu öğrenciler Denizli’ye Türkiye birinciliğini getirdi

HABERDENİZLİ.COM

Önce 2017 Şubat ayında Denizli’de yapılan yarışmada il birincisi olan ekip, Marmaris’te yapılan bölge yarışmasında da bölge ikincisi olarak Kocaeli’ndeki Türkiye finallerine adını yazdırdı. 17 ekibin kıyasıya yarıştığı finallerde Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin 32 kişilik ekibi düzenlemeli dalda birinci, düzenlemesiz dalda da üçüncü olarak iki kupa birden kazandı. Şampiyonluk haberi okulda öğrenciler, öğretmenler ve veliler arasında büyük sevinç yarattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan ile veli ve öğretmenlerin de katıldığı programda kupa getiren gösteriyi bir kez daha izleyen Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu; okul müdürü Feridun Sarıkavak ve halkoyunları öğretmeni Ömür Günay’dan yarışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kaymakam Balcıoğlu, “Şampiyonluğu ilçemize getiren öğrencilerimiz bizleri gururlandırdı. Çoğunluğu liseye yeni başlamış gençlerden oluşan bu büyük ekibin hem derslerde hem de sosyal aktivitelerde üstün başarı gösterdiğini öğrenip mutlu olduk. Ekibimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ekibimiz önümüzdeki yılda bu tür yarışmalarda Denizlimizi ve ilçemizi temsil etmeye devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER