Denizli merkez ve ilçe okullarından 4-5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı olimpiyat yarışmasına 1000 öğrenci katıldığı yarışmalarda, her sınıftan toplam 75 öğrenciye altın, gümüş ve bronz madalya verildi. Öğrencilere derecelerine göre bursluluk belgeleri de verildi.
Mavi Bilgi Kolejleri Okul Müdürü Nail Suna, katılımın yüksek olmasından dolayı velilere ve öğrencilere teşekkür etti. Suna konuşmasında, “Mavi Bilgi Kolejleri olarak misyonumuz Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, üreten, çalışan, teknoloji destekli, yabancı dil ağırlıklı, bilimsel düşünceyi ön planda tutan öğrenciler yetiştirmek. Uzun vadede hedefimiz ise bu çocukların devletine, milletine, cumhuriyetine, vatanına, demokrasisine sahip çıkan, bayrağına bağlı vizyon sahibi çocukları ülkemize kazandırmak.” dedi.
Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında Matematik Olimpiyatları çalışmasını yapacaklarını belirten Suna, “Matematik Olimpiyatları Yarışması’nı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Sizlerle birlikte sayısal sınıflar oluşturup, haftada 16 saate varan İngilizce dersimizle, yüzme takımlarımızla değişik sosyal projelerimizle Denizlimiz’in eğitimine öğretimine katkıda bulunmaya çalışacağız.” dedi.
Mavi Bilgi Kolejleri Matematik Olimpiyatları Yarışmasında Madalya Alan İsimler şu şekilde sıralandı:
8. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler
YASİN SARI,
EMİNE ASLI ŞAHİN,
ALPEREN EVREN,
BURAK KİRİŞ,
HASAN KAPUSUZ
8. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler
ENES AKÇAKOCA,
TAHİR HAYTA,
EFE İNCÜCÜK,
GÜLŞAH NOYAN,
HAYRETTİN DOĞU,
BURAK GERÇEKASLAN,
MUHAMMED CAN KILIÇ,
MUHAMMET ALİ ELMA,
HEYSEM KÖSE
8. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler
MUSTAFA AKKOÇ,
MUSTAFA KARTAL,
MUSTAFA ZENGİN,
FURKAN DELİKAN,
MUHAMMET BERK TURAN,
MERVE KARAMAN,
ERDEM GÖKTAŞ,
BEYZA HALKAPINAR,
SELEN BÜYÜR,
HASAN YAZGAN,
ZEYNEP KOCABIYIK,
NUR GÜL,
EZGİ PAYIR,
AYŞE HİLAL YÜKSEL
7. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler
HİLMİCAN SOGUTLU,
YUSUF SİNAN,
GÜLSU TAŞCI,
MEHMET BEŞKAVAK,
OSMAN EZGİNCİ
7. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler
ELİF COSKUN
MERT GÜRSOY
HATİCE RANA OZLEN
RECEP HAYDAR ŞİMSEK
CEMRE ZENCİRCİ
SELİM ARABACI
OSMAN ÇELİK
ZEKI EMIRHAN ERTUGRUL
SAİD EZGİNCİ
7. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler
FATMANUR ERGÜCÜ
ARDA SATAFLI
CEMİL AKSOY
ALEYNA AKARSU
AHMET KARADEVECİ
YAĞIZ BİLGETEKİN
SEHA KARAİSMAİL
EFE ERTÜRK
CEYDA ZENCİRCİ
FATIMA BETUL HAYLA
BURAK ZEREN
İREM ALTUNTOP
BERKAY ENES YATICI
HASAN BAHADIR KAYA
DENİZ EYLUL FİDANBOY
6. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler
NESİBE TARAKÇI,
AYŞE DOKUMACI,
FURKAN UZUN,
BERAAT EFE CANDIR,
YİĞİT SARP ÇALLIOĞLU
6. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler
UTKU KARAHAN
İCLAL NEBIÇAVUŞOĞLU
EREN ÖZDEN
DİLARA UÇMAKLIOGLU
SEVDE NUR UÇAK
ZEYNEP UÇMAKLIOĞLU
NİSA MERİÇ
AHMET GÜRCAN
FURKAN AYSEL
6. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler
AZRA NUR NAZLI
ABDULLAH ALP
HUSEYİN ARDA ARSLAN
OSMAN KOZAK
MEHMET EFE CALPAR
CEYLIN AYDIN
MİRZA SAHİN
MUZAFFER IŞIK
ASLI GÜNDOĞDU
MEHMET DEMİR KANAT
ÖZGUR DENİZ ÖZGÜLER
UMMET OGUZ KİBAR
FATMA BAYRAM
HAVİN ÇELİK
İBRAHİM AYDIN
5. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler
BERKE TATLISO,
ZEYNEP DEREN GAZOĞLU,
ELİF İLHAN,
MEHMET HAMZA ÇELİK,
KEREM YAYLA
5. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler
HASAN KARASU
GÜLİN DÖNMEZ
ALP ÇELİK
ALİHAN GÜL
EGE SARP YILMAZ
AYŞENUR AKBIYIK
SANİYE ECRİN DEMİR
KEREM GÜL
EREN SALDAMLI
5. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler
ELA ZEYNEP AYDIEFE
OSMAN YAĞLI
BUSE CEYLİN BOZKURT
HÜSEYİN CAYLAK
BUŞRA KIRMAN
HALİL MARDINOGLU
HASAN YASİN ÇOBAN
BUSENUR KART
ARDA ÇALLICA
ASIM CEVDET DUKAN
CEMRE EREN
AHMET ÇAĞATAY DÜZTAŞ
HICRA ARSLANTOSUN
RAMAZAN ÇETİN
İBRAHİM EGE YAYAN
4. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler
ŞAKACI MUSTAFA EFE,
ÖMER SARITEKİN,
EREN SAN,
YUNUS EMRE ÇELİK,
ZEYNEP PAYAT
4. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler
YASİR KEREM İNAN
EMİR AVCI
AYŞEGÜL KECELİOĞLU
NİLAY URKAY
AYŞE MELEK KIRLI
ERDEM HİLAL
OZKAN ŞÜKRÜ ENES
KEMAL CAGRI AYAZ
BERKE BARDAKÇI
4. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler
MUSTAFA MERT DEMİR
OZAN DEMİR
RIZA EREN YÜREK
RAMAZAN BERKE KURT
ATAHAN AVCI
AHMET KAAN ERDAL
MEHMET EFE BALCI
EMİRHAN SARAÇ
MUSTAFA MERT UYSAL
NURİCAN GÖKÇEK
BUNYAMİN UĞURLU
SUDE ELA BEYHAN
YUNUS EMRE KEÇELİOĞLU
MERVE ALBAYRAK
CEREN DOĞAN