banner1029

Bin Öğrencinin Yarıştığı Olimpiyatlarda Madalya Kazananlar Belli Oldu

Denizli’de eğitim veren Mavi Bilgi Kolejleri’nin Mart ayında yapmış olduğu Matematik Olimpiyatları Yarışması’nın ödül töreni Denizli Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşti.

Bin Öğrencinin Yarıştığı Olimpiyatlarda Madalya Kazananlar Belli Oldu

Denizli merkez ve ilçe okullarından 4-5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı olimpiyat yarışmasına 1000 öğrenci katıldığı yarışmalarda, her sınıftan toplam 75 öğrenciye altın, gümüş ve bronz madalya verildi. Öğrencilere derecelerine göre bursluluk belgeleri de verildi. 

Mavi Bilgi Kolejleri Okul Müdürü Nail Suna, katılımın yüksek olmasından dolayı velilere ve öğrencilere teşekkür etti. Suna konuşmasında, “Mavi Bilgi Kolejleri olarak misyonumuz Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, üreten, çalışan, teknoloji destekli, yabancı dil ağırlıklı, bilimsel düşünceyi ön planda tutan öğrenciler yetiştirmek. Uzun vadede hedefimiz ise bu çocukların devletine, milletine, cumhuriyetine, vatanına, demokrasisine sahip çıkan, bayrağına bağlı vizyon sahibi çocukları ülkemize kazandırmak.” dedi. 

denizli mavi bilgi kolejleri matematik olimpiyat yarışması

Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında Matematik Olimpiyatları çalışmasını yapacaklarını belirten Suna, “Matematik Olimpiyatları Yarışması’nı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Sizlerle birlikte sayısal sınıflar oluşturup, haftada 16 saate varan İngilizce dersimizle, yüzme takımlarımızla değişik sosyal projelerimizle Denizlimiz’in eğitimine öğretimine katkıda bulunmaya çalışacağız.” dedi.

denizli mavi bilgi kolejleri matematik olimpiyat yarışması


Mavi Bilgi Kolejleri Matematik Olimpiyatları Yarışmasında Madalya Alan İsimler şu şekilde sıralandı:
8. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler

YASİN SARI, 
EMİNE ASLI ŞAHİN, 
ALPEREN EVREN, 
BURAK KİRİŞ, 
HASAN KAPUSUZ 

denizli mavi bilgi kolejleri matematik olimpiyat yarışması

8. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler

ENES AKÇAKOCA, 
TAHİR HAYTA, 
EFE İNCÜCÜK, 
GÜLŞAH NOYAN, 
HAYRETTİN DOĞU, 
BURAK GERÇEKASLAN, 
MUHAMMED CAN KILIÇ, 
MUHAMMET ALİ ELMA, 
HEYSEM KÖSE 

8. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler

MUSTAFA AKKOÇ,

MUSTAFA KARTAL, 

MUSTAFA ZENGİN, 

FURKAN DELİKAN, 

MUHAMMET BERK TURAN, 

MERVE KARAMAN, 

ERDEM GÖKTAŞ, 

BEYZA HALKAPINAR, 

SELEN BÜYÜR, 

HASAN YAZGAN, 

ZEYNEP KOCABIYIK, 

NUR GÜL, 

EZGİ PAYIR, 

AYŞE HİLAL YÜKSEL

denizli mavi bilgi kolejleri matematik olimpiyat yarışması

7. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler

HİLMİCAN SOGUTLU, 

YUSUF SİNAN, 

GÜLSU TAŞCI, 

MEHMET BEŞKAVAK, 

OSMAN EZGİNCİ 


7. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler

ELİF COSKUN 
MERT GÜRSOY 
HATİCE RANA OZLEN 
RECEP HAYDAR ŞİMSEK 
CEMRE ZENCİRCİ
SELİM ARABACI 
OSMAN ÇELİK 
ZEKI EMIRHAN ERTUGRUL 
SAİD EZGİNCİ

7. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler

FATMANUR ERGÜCÜ 
ARDA SATAFLI 
CEMİL AKSOY 
ALEYNA AKARSU 
AHMET KARADEVECİ
YAĞIZ BİLGETEKİN 
SEHA KARAİSMAİL 
EFE ERTÜRK
CEYDA ZENCİRCİ
FATIMA BETUL HAYLA 
BURAK ZEREN 
İREM ALTUNTOP 
BERKAY ENES YATICI 
HASAN BAHADIR KAYA 
DENİZ EYLUL FİDANBOY  

6. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler

NESİBE TARAKÇI,
AYŞE DOKUMACI, 
FURKAN UZUN, 
BERAAT EFE CANDIR, 
YİĞİT SARP ÇALLIOĞLU


6. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler

UTKU KARAHAN 
İCLAL NEBIÇAVUŞOĞLU
EREN ÖZDEN 
DİLARA UÇMAKLIOGLU
SEVDE NUR UÇAK 
ZEYNEP UÇMAKLIOĞLU 
NİSA MERİÇ 
AHMET GÜRCAN 
FURKAN AYSEL 

6. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler

AZRA NUR NAZLI 
ABDULLAH ALP 
HUSEYİN ARDA ARSLAN 
OSMAN KOZAK 
MEHMET EFE CALPAR 
CEYLIN AYDIN 
MİRZA SAHİN 
MUZAFFER IŞIK 
ASLI GÜNDOĞDU 

MEHMET DEMİR KANAT 
ÖZGUR DENİZ ÖZGÜLER 
UMMET OGUZ KİBAR 
FATMA BAYRAM 
HAVİN ÇELİK 
İBRAHİM AYDIN 

5. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler

BERKE TATLISO, 
ZEYNEP DEREN GAZOĞLU, 
ELİF İLHAN, 
MEHMET HAMZA ÇELİK, 
KEREM YAYLA

5. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler

HASAN KARASU 
GÜLİN DÖNMEZ 
ALP ÇELİK
ALİHAN GÜL 
EGE SARP YILMAZ
AYŞENUR AKBIYIK 
SANİYE ECRİN DEMİR 
KEREM GÜL 
EREN SALDAMLI  

5. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler

ELA ZEYNEP AYDIEFE 
OSMAN YAĞLI 
BUSE CEYLİN BOZKURT  
HÜSEYİN CAYLAK 
BUŞRA KIRMAN 
HALİL MARDINOGLU 
HASAN YASİN ÇOBAN 
BUSENUR KART 
ARDA ÇALLICA 
ASIM CEVDET DUKAN 
CEMRE EREN 
AHMET ÇAĞATAY DÜZTAŞ 
HICRA ARSLANTOSUN 
RAMAZAN ÇETİN 
İBRAHİM EGE YAYAN 

4. Sınıflarda Altın Madalya Kazanan Öğrenciler

ŞAKACI MUSTAFA EFE, 
ÖMER SARITEKİN, 
EREN SAN, 
YUNUS EMRE ÇELİK, 
ZEYNEP PAYAT

4. Sınıflarda Gümüş Madalya Kazanan Öğrenciler

YASİR KEREM İNAN 
EMİR AVCI 
AYŞEGÜL KECELİOĞLU
NİLAY URKAY 
AYŞE MELEK KIRLI 
ERDEM HİLAL 
OZKAN ŞÜKRÜ ENES 
KEMAL CAGRI AYAZ 
BERKE BARDAKÇI

4. Sınıflarda Bronz Madalya Kazanan Öğrenciler

MUSTAFA MERT DEMİR  
OZAN DEMİR
RIZA EREN YÜREK 
RAMAZAN BERKE KURT 
ATAHAN AVCI 
AHMET KAAN ERDAL 
MEHMET EFE BALCI 
EMİRHAN SARAÇ
MUSTAFA MERT UYSAL 
NURİCAN GÖKÇEK 
BUNYAMİN UĞURLU 
SUDE ELA BEYHAN 
YUNUS EMRE KEÇELİOĞLU 
MERVE ALBAYRAK 
CEREN DOĞAN 


 

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER