banner1348

Bilimin geleceğini Denizlili genç öğrenciler belirleyecek

Denizli'de Aydem Fen Lisesi, Aydem'in sponsor olduğu "Atatürk 1. Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatı" gerçekleştirildi.

Bilimin geleceğini Denizlili genç öğrenciler belirleyecek
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de ve İlçelerinde Aydem Fen Lisesi'nde 8 Nisan tarihinde gerçekleştirilen olimpiyat sınavı sonucunda dereceye giren öğrenciler, Anemon Denizli Otel'de bugün ödül töreninde gerçekleştirilen; altın, madalya ve başarı belgesi ile ödüllendirildi. Denizli iline bağlı Ortaokulların katılım gösterdiği bu olimpiyatın amacı; öğrencilerin matematiğe ve fenbilimlerine karşı ilgisini artırmak, yeteneği olan gençlerin ortaya çıkmasını sağlamak, onları matematik ve fen bilimlerin alanında çalışmaya özendirmek ve bu amaçlar doğrultusunda gençleri cesaretlendirmektir.

AYDEM'İN EĞİTİME DESTEK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Aydem, dereceye giren öğrencilere sosyal sorumluluk bilinciyle ödüllerini hediye etti. Aydem, dereceye giren öğrencilerin, eğitim hedeflerine ulaşmaları için günlük ve sosyal hayatta yol gösterici olmayı amaçlıyor. Öğrenciler, bu olimpiyat aracılığıyla kendilerini geliştirerek eğitimlerine yön verme fırsatına sahip oldular. Üstün zekalı öğrencilerin kendilerini gösterebilmeleri bakımından bu olimpiyat, ülkemizde ve Denizli'de bilimin geleceği açısından oldukça önemli olmuştur. Olimpiyat sınavlarında bir araya gelerek, bilgi alış verişinde bulunması, bilimsel rekabet ortamının oluşması ve bu sayede kendilerini geliştirme motivasyonu kazanmalarıdır.

Atatürk 1. Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatında dereceye giren öğrenciler;

MATEMATİK ALANINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
1-
Veli Yasin Yörük (Özel Seviye Ortaokulu)
2- Mehmet Koca (Özel Bahçeşehir Ortaokulu)
3- Ceyda Özdemir (Özel Ege Sınav Ortaokulu)

FEN BİLİMLERİ ALANINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
1-
Bilge Aykut (Tavas Sait Kalaycıoğlu Ortaokulu)
2- Hidayet Selim Asan (Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu)
3- Gülmira Yertürk (Özel TED Ortaokulu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER