Alabalık Yetiştiriciliğine Kadın Eli Değecek 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından programa alınan desteklemede;  Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen “Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Çameli İlçesinde alabalık yetiştiricisi kadınların eğitim programına başlandı.

Alabalık Yetiştiriciliğine Kadın Eli Değecek 

Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Yılmaz Erkaya yaptığı konuşmada; “Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği Eğitimi kapsamında Alabalık Yetiştiricisi kadınlarımıza, çevreyi korumaya yönelik verimli ve sürdürülebilir alabalık yetiştiriciliği yapması amacıyla Alabalık Yetiştiriciliği, Alabalık Hastalıkları, İşletme Yönetimi, Atık ve Çevre Yönetimi alanlarında konu uzmanlarınca eğitim verilecektir. Eğitim teorik ve uygulamalı olarak yapılacaktır. Ayrıca Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsüne teknik gezi düzenlenecektir. Eğitimin ilimiz Balık Yetiştiriciliğine hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Kadın Eliyle Alabalık Yetiştiriciliği projesi ile su ürünleri yetiştiriciliği sektöründe kadına yönelik istihdamın ve ekonomiye olan katkısının artırılması konularında farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER