86 Yaşındaki Hayırseverin Hayalleri Gerçek Oldu

Denizli’de uzun yıllar çiftçilikle uğraşan 86 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık doğup büyüdüğü ata toprağına ikinci okulunu yaptırmak için protokol imzaladı.

EĞİTİM 01.03.2019, 15:19 01.03.2019, 16:50
86 Yaşındaki Hayırseverin Hayalleri Gerçek Oldu
banner1665

HABERDENİZLİ.COM                                      

Denizli Valiliğinde yapılan İmza törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Hayırsever Mehmet Ali Uyanık ve torunları katıldı. Ömrü boyunca doğup büyüdüğü topraklara okul yaptırma hayali ile yaşadığını belirten Hayırsever Mehmet Ali Uyanık, 2017 yılında bu hayaline imzaladığı Anadolu Lisesi protokolü ile kavuştu. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi isminin verileceği lisede çok kısa bir zaman sonra ilk ders zili çalacak. 

Yaptırdığı lisede ilk ders zilinin çalması heyecanı içinde olan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık Vali Hasan Karahan ile aynı bölgeye dört derslikli Naile Mehmet Ali Uyanık Anaokulu protokolüne imza attı. 

Hayatı boyunca kurduğu en büyük hayallerine ulaşmanın mutluluğu içerisinde olan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık, Allah’ım imkânı olan herkese okul yaptırmayı nasip etsin dedi.
 
Törende konuşan Vali Hasan Karahan “Mehmet Ali Uyanık amcamızla bugün ikinci protokolümüze imza atıyoruz. Kendisi hayata atıldıktan sonra bir hayal kurmuş. Bu hayali ile eğitime ikinci bir değer ve can katıyor. Allah hayırlarını kabul etsin. Herkese Allah nasip etsin” dedi.

Merkezefendi İlçesi Başkarcı Mahallesinde Hayırsever Mehmet Ali Uyanık tarafından Betonarme Karkası yaptırılacak olan anaokulu; Özel Projeli 4 derslik, yemekhane ve idari odalardan oluşmakta olup toplamda 800 Bin TL’ye mal olacak.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
emre 2 yıl önce
iletişim numarası alabilirmiyim sizden bulmadık sitede