29 kişi daha meslek sahibi oldu

Kadın Hakları Koruma Derneği Denizli Şubesi ve halk eğitim merkezi müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan ücretsiz ‘Evde Çocuk Bakımı Kursu’ sona erdi.

29 kişi daha meslek sahibi oldu

Kadın Hakları Koruma Derneği Denizli Şubesi ve halk eğitim merkezi müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan ücretsiz ‘Evde Çocuk Bakımı Kursu’ sona erdi. Kursa katılarak başarılı olan 25’i bayan toplam 29 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Karakış, açılan kursa katılarak başarılı olanların yüzde 60’ının işe başladığını söyledi. Dernek olarak 2009 yılından buyana halk eğitim müdürlüğü ile birlikte ‘Evde hasta ve yaşlı bakımı’, ‘Engelli bakımı’, ‘İşitme engelliler okuma yazma, ‘yetişkinlere okuma yazma’, ‘Kişisel gelişim’ kursu düzenlediklerini 872 kişiye eğitim verdiklerini belirten Dernek Başkanı Karakış, “Dernek olarak istihdama yönelik kurslar düzenliyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz kurslara genellikle kadınlarımız başvuruyor. Onların eğitimlerini sağlayarak kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlıyoruz. Kurslarda edindikleri bilgilerle kendi işlerini yapan kadınlarımız aile bütçelerine de destek veriyor. Verdiğimiz kurslara katılarak başarılı olan kursiyerlerimizin büyük bölümü de hemen bir iş bulup çalışmaya başlıyor” dedi.

Özel günleri de kutluyoruz

Dernek binasında devam eden kurslara katılanlarla birlikte derslerin dışında sosyal ve kültürel etkinliklerde düzenlediklerini ifade eden Karakış, “Kursiyerlerimizle birlikte özel günleri ve haftaları da kutluyoruz. Derslerin yanında kadınlarımızı ilgilendiren konularda da kursiyerlerimizi bilgilendiriyoruz. Kursiyerlerimizin her yönü ile kendilerini geliştirmelerini istiyoruz. Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ancak eğitimle ulaşabiliriz. Eğitimli, çalışkan bireylerin hizmet sektöründe daha çok görev alması ile hizmette kalitenin artacağını, toplumda refah seviyesinin yükseleceğini biliyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de gelen talepler doğrultusunda yine kadınlarımıza yönelik istihdam ağırlıklı kurslar düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER