200 öğrenci dostluk ve barışı anlattı

Denizli’de Delikliçınar Rotary Kulübü tarafından ‘Dostluk ve barış haftası’ etkinlikleri kapsamında, ‘Barış ve barışın getirdikleri’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

200 öğrenci dostluk ve barışı anlattı
Denizli’de Delikliçınar Rotary Kulübü tarafından ‘Dostluk ve barış haftası’ etkinlikleri kapsamında, ‘Barış ve barışın getirdikleri’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. İl merkezdeki 160 ilköğretim okulundan 200 öğrenci yarışmaya hazırladıkları yağlı boya resimleri ve kompozisyonları gönderdi. Jüri tarafından değerlendirmeye alınan eserlerden ilk üçe giren öğrencilere Dedeman Otel’de düzenlenen ‘Dostluk Gecesi’nde ödülleri verildi. Rotary kulüplerinin kuruluşunun 108. yılı nedeniyle öğrencilerinde içinde olduğu etkinlikler düzenlediklerini belirten Delikliçınar Rotary Kulübü Dönem Başkanı Akgün Değirmencioğlu, ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasının milli eğitim müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlendiğini söyledi. Yarışmaya öğrencilerin ilgisinin yüksek olduğunu ifade eden Değirmencioğlu, “İlköğretim okulu 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerimizden hayallerindeki ‘barış’ı ve ‘barış’ın getirdiklerini yağlı boya ile tuvale aktarmalarını veya kompozisyonla barıştan ne anladıklarını yazıya dökmelerini istedik. 200 öğrencimiz birbirinden güzel çok güzel eserler hazırlayıp bize gönderdi. Jürimiz eserler arasında seçim yapmakta çok zorlandı. Resim ve kompozisyon alanlarında ilk üçe giren öğrencilerimizi belirledik. Düzenlediğimiz yemekli eğlenceli gecemizde de öğrencilerimize hediyelerini verdik. Yine Denizli’de faaliyet gösteren Delikliçınar, Denizli ve Pamukkale rotary kulüpleri ile birlikte Form Çamlık Alış Veriş Merkezi’nde bir yıllık hizmetlerimizi fotoğraflarla anlatan sergi açtık. Hizmetlerimizden çekilmiş 150 kare fotoğrafın bulunduğu sergimizi 5 günde 10 bin kişi ziyaret etti.” Dedi. Dönem Başkanı Değirmencioğlu, Amerika’da Sumerwills Rotary Kulübü tarafından Gazi Mustafa Kemal’in ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ sözü ile ilgili yarışma düzenlendiğini de sözlerine ekledi.  

Ödülleri verildi

Konuşmaların ardından resim yarışmasında birinci olan Kınıklı Basma Boya okulundan Umut Yücel, ikinci Atatürk ilköğretimden Ceylin İrdem ve üçüncü Namık Kemal ilköğretim okulundan Gizem Toprak’a, kompozisyon dalında birinci Merkez İlköğretim Okulu’ndan Sude Okka, ikinci Bahçelievler ilköğretim okulundan Süleyman Bozan ve üçüncü Merkez ilköğretim okulundan Şeyma Demiryürek’e ödülleri kulüp üyeleri tarafından verildi. Yarışmanın birincileri gelecek eğitim yılı için yüzde 50 indirimli dershane, ikincilere tablet bilgisayar ve üçüncülere Cumhuriyet altını hediye edildi. Dereceye giren eserler Dedeman Otel’deki yemekte sanatseverlerin ve üyelerin beğenisine sunuldu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER