18 gönüllü köy okulunu bir günde boyadı

Denizli’de Delikliçınar Rotary ve Rotarak kulübü üyeleri tarafından Acıpayam ilçesine bağlı Çakır köyünde bulunan 6 derslikli ilköğretim okulu boyandı.

18 gönüllü köy okulunu bir günde boyadı

Denizli’de Delikliçınar Rotary ve Rotarak kulübü üyeleri tarafından Acıpayam ilçesine bağlı Çakır köyünde bulunan 6 derslikli ilköğretim okulu boyandı. Delikliçınar Rotary Kulübü Dönem Başkanı Akgül Değirmencioğlu ve Rotarak Kulübü Başkanı Sıdıka Şimşek ile birlikte 18 gönüllünün katıldığı okul boyama etkinliği gün boyunca devam etti. Sponsorların destekleri ile temin edilen boya ve fırçalarla köy ilköğretim okulunun boyandığını, eğitim ve öğretime hazır hale getirildiğini anlatan Delikliçınar Rotary Kulübü Dönem Başkanı Akgül Değirmencioğlu, “Rotary kulüpleri olarak her zaman eğitim ve öğretimin yanındayız. İl merkezlerinden çok köylerdeki ilköğretim okullarımıza yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Köylerde yaşayan çocuklarımızın da şehirlerde yaşayan, yaşıtları gibi güzel okullarda, güzel sınıflarda, kaliteli eğitim almalarını istiyoruz. Rotarak kulübümüze üye arkadaşlarımızla Acıpayam ilçemize bağlı Çakır köyümüzde bulunan ilköğretim okulumuzu boyadık. Yaklaşık 120 öğrencimizin eğitim gördüğü okulumuz, yaptığımız etkinlikle 2012-2013 eğitim öğretim yılına sorunsuz girecek. Okulumuza desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

10 yıldır devam eden etkinlik

10 yıldan buyana her yıl belirlenen bir ilköğretim okulunun içini ve dışını sponsorların desteği ile boyadıklarını vurgulayan Rotarak Kulübü Başkanı Sıdıka Şimşek’te, “Kulüp olarak geçen yıllarda Yassıhöyük köyünde, Honaz ilçesinin köylerinde ve Kale ilçesinin köylerinde bulunan köy okullarımızı boyadık. Kulüp üyelerimizden gelen talep üzerine yaptığımız inceleme ile boyanması gereken okulu belirliyoruz. 10 yıldan bu yana da tüm okul boyama etkinliklerimize sponsorlarımız tam destek veriyor. Gönüllülerimizle birlikte sabah erkenden köy okulumuza giderek akşama kadar okulun içini dışını ve sınıfları boyuyoruz. Okulumuzu yarın eğitime başlayacakmış gibi hazırlayarak, köyden ayrılıyoruz. Konu eğitim ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız olunca hiç yorulmuyoruz. Yaptığımız etkinlikten mutlu oluyoruz, bir sonraki yılı sabırsızlıkla beklemeye başlıyoruz. Köy okullarımıza kulüp olarak destek olmaya devam edeceğiz. Buradaki öğrencilerimizin vatana millete faydalı bireyler olması için çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2012, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER