En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Dünya Yıldızı Alexandra Stan Buldan'ı Coşturdu

GÜNCEL VİDEO 21.08.2017, 10:41

22. Buldan Yenicekent Tripolis Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali nedeniyle Buldan’ın Yenicekent mahallesinde sahneye çıkan dünyaca ünlü Romanyalı sanatçı Alexsandra Stan, kıyafeti ile göze, sesi ile de kulaklara hitap etti.

Bu yıl 22.si düzenlenen festival nedeniyle Buldan’a bir gün önceden gelen Alexsandra Stan, beraberinde Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’la birlikte Buldan’ı gezdi. İlk olarak antik Tripolis kentini gezen sanatçı, daha sonra üzüm bağlarında dolaştı. Asmalardan üzüm kopararak yiyen Stan, ardından Buldan’da dokuma tezgahlarını dolaştı.

Yenicekent’te ilk olarak sahneye Tayfun Acımaz çıktı. Seslendirdiği türkülerle seyircileri türküye doyuran Acımaz’ın ardından sahneye çıkan Alexsandra Stan, alanı dolduran izleyicilere hem göz hem de müzik ziyafeti çekti. Birbirinden hareketli parçaları ile izleyenleri coşturan sanatçı, Buldan’a hayran kaldığını belirterek, üzüm bağları ve tarihi Tripolis kentini de içine alan bir klip çekmek istediğini söyledi.

Alexsandra Stan’a, Buldanlı bir dokuma üreticisi tarafından dokunan ve üzerinde Stan’ın resmi bulunan peştamal hediye edildi. Hediyeyi çok beğenen Stan, bu peştamalı evinin en güzel köşesinde saklayacağını söyledi.

Konser sonrası seyircilere hitaben konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Yenicekent ve bölgenin üzümünü, Tripolis antik kentini tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını, Bu yıl dünya çapında starları getirerek bu tanıtımı dünya geneline yaymayı planladıklarını söyledi. Gülbay, Rusya pazarının kapalı olduğu dönemde, bölgenin üzümünün ihracatının Romanya üzerinden gerçekleştiğini belirterek, “Romanyalı sanatçı Alexsandra Stan’ın ilçemizde ve de üzümün merkezinde sahne alması bu açıdan da anlamlıdır” dedi.

Yorumlar (0)