DTO'dan referandum değerlendirmesi: Artık el ele verelim

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, referandum sonucunun Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. Ülkenin önemli bir süreci geride bıraktığını vurgulayan Erdoğan, “Türk milleti sandığa giderek tercihini yapmıştır. Her vatandaşımızın, referandumdaki tercihi ne olursa olsun, yeni süreçte Türkiye’nin gerek ekonomi gerekse demokrasi ve özgürlükler anlamında daha iyi noktalara ulaşması için el ele vererek çalışacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

DTO'dan referandum değerlendirmesi: Artık el ele verelim

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin halk oyuna sunulduğu referandumun sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirme yaptı.


Referandum sonucunun Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, ülkenin uzun süredir gündeminde olan bir konunun artık halk tarafından karara bağlandığını ifade etti. Referandumun gerçekleşmesiyle birlikte belirsizlik ortamının ortadan kalktığına vurgu yapan Erdoğan, “Artık halkımız tercihini yapmış, ülkenin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yönetilmesi konusunda bir irade ortaya koymuştur. Türkiye yönünü belirlemiş, geleceği görmek artık daha da mümkün olmuştur. Ülkemizin odaklanacağı tek bir nokta vardır; o da güçlü Türkiye hedefidir. Artık tek derdimiz, ekonomi olmalıdır. Halkımızın refah seviyesini daha da yükseltmek olmadır.” dedi.

REFERANDUM GERİDE KALMIŞTIR


Toplumun tüm kesimleriyle kenetlenmesi gerektiğini dile getiren Erdoğan, “Referandum geride kalmıştır. Gün birlik olma günüdür. Herkes, bundan sonraki süreçte vatanımız için el ele vermek durumundadır. Ben her vatandaşımızın, referandumdaki tercihi ne olursa olsun, yeni süreçte Türkiye’nin gerek ekonomi gerekse demokrasi ve özgürlükler anlamında daha iyi noktalara ulaşması için el ele vererek çalışacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER