DTO Başkanı, Down sendromlu bireylerimiz, toplumumuzun birer parçasıdır

DTO Başkanı Erdoğan Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Erdoğan, “Down sendromlu bireylerimiz, toplumumuzun birer parçasıdır.” dedi.

DTO 21.03.2021, 12:38
DTO Başkanı, Down sendromlu bireylerimiz, toplumumuzun birer parçasıdır
banner1749

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Erdoğan, “Down sendromlu bireylerimiz, toplumumuzun birer parçasıdırlar; sosyal hayatımızın içindedirler. Onların farklı değil +1 olarak yanımızda durduklarının farkındayız” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Erdoğan, “Down sendromlu bireyler, kromozom sayılarının fazla olması sebebiyle, diğer insanlara göre farklıdırlar. Ancak bu, sosyal hayatın içinde olmalarına engel değildir. Onların yadırganması, yanlış bir tutumdur. Çünkü, down sendromlular da bizim gibi bireylerdir. Bizler, onların farklı değil +1 olarak yanımızda durduklarının farkındayız. Bu yöndeki toplumsal farkındalığın daha da artmasını diliyor, down sendromlu bireylerimiz ve ailelerine mutlu ve huzurlu günler diliyorum” dedi.

Kaynak: İHA - DENİZLİ
Yorumlar (0)