Denizlili Firmalar Heimtekstil'de Buluştu

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı’na Denizli’nin 60 firması ile damga vurduğunu söyleyerek, “Temsil gücümüzün artması, moralimizi yükseltti” dedi.

DTO 13.01.2016, 16:08 13.01.2016, 16:15
Denizlili Firmalar Heimtekstil'de Buluştu
Önceki Dönem Ekonomi Bakanı, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Heimtextil Fuarı’nda stand açan Denizlili firmaları yalnız bırakmadı. 12-15 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenen ve 2 bin 866 firmanın katıldığı fuarda, Bursa’dan 70, Denizli’den 60, İstanbul’dan 53 ve diğer illerden 27 olmak üzere Türkiye’den toplam 210 firma stand açtı. Küreselleşen dünyada fuarların daha da önem kazandığını ifade eden Başkan Özer, “Firmalarımız, üretmenin yanısıra markalaşma, tanıtım ve pazarlamaya da önem vermelidir. Markalaşıp katma değerli ürünler üretilmesi, iç ve dış yatırım olanakları konularında bilgi sahibi olunması için de ulusal ve uluslararası alanda düzenlenen fuarların önemi çok büyüktür. Bu fuarlar arasında yer alan Heimtextil de, çeşitli ülkelerden ev tekstili imalatçılarının katıldığı, tekstil alıcıları ile satıcılarının buluştuğu ve o yılki bağlantıların yapıldığı ilk fuar olması nedeniyle yıllardan beri önemini muhafaza etmektedir” dedi.
Denizli’de ev tekstili alanında üretim yapan ihracatçıların Heimtextil Fuarı’na, önceden hazırlık yaptığını, o yıl için piyasaya sunmayı planladıkları renk, desen ve modellerden oluşan ürünlerini sergilediklerini anlatan Özer, “Müşteri güvenini kazanmış ve kalitesiyle ön planda olan Denizlili üreticilerimiz, bu yıl da ilimizi başarıyla temsil etmektedirler. Fuarda stand açan üyelerimizi ziyaret etmek, tetkik ve incelemelerde bulunmak üzere her yıl heyet halinde Heimtextil Fuarı’na iştirak etmekteyiz. Bu yıl ki Heimtextil Fuarı’nın da başarılı geçeceğini ve üyelerimizin yeni siparişlerle ilimize döneceklerinden eminiz” dedi.Denizli’nin geçen yıl 46 firmayla bu yıl ise 60 firma ile temsil edildiğini söyleyen Başkan Necdet Özer, “Bu yıl İstanbul’un önüne geçerek 60 firmayla Türkiye’yi 2. sırada temsil ediyoruz. Bu temsil gücümüzün artması moralimizi yükseltti. Denizli’nin sanayici ve ihracatçı firmalarıyla gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu