Toplantıya, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Başkan Yardımcıları Selim Kasapoğlu ve İ. Okan Konyalıoğlu’nun yanı sıra DSO 17. Grup Meslek Komitesi Başkanı Tuncay Dank, DSO Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu ve DSO 17. Grup Meslek Grubu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Makine sektörünün önemini çok iyi biliyor ve yapmış olduğunuz ihracat ve ülkeye kazandırmış olduğunuz katma değer için sizleri takdir ediyoruz. Dünya pazarında Türk makinelerinin var olması gerçekten gurur kaynağımız.” diyerek Denizli Makine Organize Sanayi Bölgesi’nde gelinen son durum hakkında da bilgilendirme yaptı. Proje süreci tamamlanan bölgede altyapı inşaatlarının başlaması için kamulaştırma sürecinin tamamlanması gerekiyor.” diye konuştu. 

Başkan Keçeci’nin ardından toplantıya moderatörlük yapan 17. Grup Melek Komitesi Başkanı Tuncay Dank, komite üyelerinin sorunlarını dinledi. Toplantıda, sanayicilerin vize almakta sorun yaşadıkları ve ayrıca ihracatçının yurtdışından ülkeye getirdiği dövizlerin %40’ının Merkez Bankası tarafından, Merkez Bankası Kurlarından Türk lirasına çevrilesi zorunluluğunun sektörü sıkıntıya düşürdüğü ifade edildi.

Konuşmaların ardından toplantıya konuk olarak katılan KOSGEB Denizli İl Müdürlüğü’nden Uzman Engin Karaman uygulamada olan destek programları hakkında bir sunum yaparak sanayicilerin sorularını cevapladı.

17. Grup toplantı foto17. grup toplu 2