Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Altaş Denizlispor'un 55. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Ünlü sanatçı Coşkun Sabah'ın katılımıyla gerçekleşen gecede formalar açık artırma ile satıldı.

Dr. Samim Gök başkanlığında 26 Mayıs 1966'da kurulan yeşil-siyahlı kulübün yıl dönümü dolayısıyla Merkezefendi ilçesindeki bir otelde program düzenlendi.

Denizlispor U17 kaliteli oyuncu için çalışmalarına ağırlık verdi Denizlispor U17 kaliteli oyuncu için çalışmalarına ağırlık verdi

Burada konuşan kulüp başkanı Mehmet Uz, futbol aşığı büyüklerinin zorluklar altında diktiği çınar olan Denizlispor’un bugün 55 yaşında olduğunu söyledi.

Denizlispor’un geride kalan yarım asırlık sürede Türk futboluna büyük hizmetler verdiğini belirten Uz, “Takımımız Avrupa’da da ülkemizi en iyi şekilde temsil etme şansını yaşadı. Kurulduğu günden itibaren "fair play" davranışına uygun şekilde mücadelesini sürdüren kulübümüze hizmetkar olmak için göreve geldik. Bu bayrağı bizden sonrakilere de daha yukarılarda olmak şartıyla teslim edeceğiz. Türk futboluna hizmet edecek gençler yetiştirmek ana hedeflerimizden birisidir.” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, takımın kurulduğu günden bugüne kadar emek ve destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Zolan, sporun aslında geleceği emanet edecekleri gençliğe çok büyük yön veren bir dal olduğunu belirterek, “Spor aslında bir disiplin, kurullar bütünüdür. Sporda kaybetmek, kazanmak ve düştüğün zaman kalkmasını bilmek vardır. Aslında hem ruhen hem de bedenen sizi geleceğe hazırlar. Onun için Denizli’deki sporun lokomotifi de Denizlispor’dur. Bugüne kadar takımımız göz kamaştıran başarılar almıştır.” dedi.

Gecede satışa çıkartılan Denizlispor formalarını satın alan katılımcılar takıma destek verdi.

Çoşkun Sabah’ın sahne aldığı etkinliğe, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer ve diğer davetliler katıldı.

Denizlispor’un kuruluşunun 55. Yılı dolayısıyla, tüm Denizlispor sevdalıları bu akşam Anemon otelde buluştu. Düzenlenen yemek ve Coşkun Sabah konserinde tüm Denizlispor sevdalıları unutulmaz bir gece yaşattı.

1966 ÖZEL FORMA SAHİPLERİNİ BULDU

Gecede kulübe destek amaçlı Denizlispor’un kuruluş tarihi olan 1966 özel forma satışa sunuldu. 1-20 ve 1966 numaralı formalar açık arttırma ile sahibini buldu.

3 ÖZEL FORMA 3 ÖZEL İSME GİTTİ

Denizlispor’a destek vermek için Denizli’nin önde gelen isimleri açık artırma ile forma aldı. İşte forma alan isimler ve açık artırmayı kazandıkları meblalar şu şekilde:

1 numaralı forma – Zafer Katrancı – Katrancı Tekstil – 100 Bin TL

20 numaralı forma – Osman Zolan – Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı – 200 Bin TL

1966 numaralı forma – Avni Örki – Pamukkale Belediye Başkanı – 100 bin TL

1-20-1966 numaralı formaların ardından Denizlili iş insanları ve yurt dışından bağlanan Denizlili gurbetçiler tüm formaları Denizlispor’a destek amaçlı satın aldı. Gecede Denizlispor adına 1 milyon TL toplandı.

Denizlisporun 55. Yıl Gecesinde 1 Milyonluk Forma Satıldı

Denizlisporun 55. Yıl Gecesinde 1 Milyonluk Forma Satıldı

Denizlisporun 55. Yıl Gecesinde 1 Milyonluk Forma Satıldı