PFDK, Kehinde ile ilgili kararını verdi

Elazığspor'a attığı gollerden sonra formasınn altına giydiği, üzerinde geçen ay vefat eden babasının fotoğrafı yer alan tişörtü gösterdiği için tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkedilen Kehinde, bu hareketinden dolayı ceza almadı. 

PFDK, Kehinde ile ilgili kararını verdi

HABERDENİZLİ.COM / SEBAHATTİN ALP

Spor Toto 1. Lig'de lider Denizlispor'un Nijeryalı yıldızı Kehinde, geçtiğimiz cumartesi günü Elazığspor'a attığı gollerden sonra formasınn altına giydiği, üzerinde geçen ay vefat eden babasının fotoğrafı yer alan tişörtü gösterdiği için tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkedilmişti.. Denizlispor'un 2-1 kazandığı maçta galibiyet gollerini keydeden Kehinde, golleri babasına adayarak, gollerden sonra üzerinde babasının fotoğrafının yer aldığı tişörtü açıp, canlı yayın kameralarına göstermişti. 

DİSİPLİN İHLALLERİ OLUŞMAMIŞ
Kehinde hakkında kararı bugün açıklayan PFDK, şu görüşlere yer verdi. 
ABALI DENİZLİSPOR Kulübü sporcusu OLANREWAJU MUHAMMED KEHINDE hakkında, 02.03.2019 tarihinde oynanan TETİŞ YAPI ELAZIĞSPOR - ABALI DENİZLİSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, forma altına slogan içeren kıyafet giymesi suretiyle talimatlara aykırı hareket nedeniyle sevk edilmiş ise de, isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER