Horoz borçları sıfırlamak istiyor

Denizlispor’un Profesyonel Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, geçmiş Denizlispor ile yeni Denizlispor arasında ayrım yapmanın gerekli olduğunu açıkladı.

Horoz borçları sıfırlamak istiyor

HABERDENİZLİ.COM / SPOR

Denizlispor’un marka değerini tamamen yitirmişken kendilerinin geldiğini söyleyen Asbaşkan Ali Fırat, kulübün yeni değerini kazanması için hem sportif anlamda hem de mali anlamda yeni bir sürecin başladığını kaydetti. Fırat, “Geldiğimiz günden bu yana, şehir, taraftar, mali ve sportif anlamda eksiklerimiz vardı. Denizlispor geçmişte son maçlarda attığı bir golle ligde kalmış, taraftarın küstüğü ve şehrin güvenini kaybettiği bir yerdeydi. Kaderine terk edilmiş bir haldeydi. Geçen sene gelip hummalı bir çalışma içine girdik. Geçen sezon rahat bir sezon yaşadık ve mali anlamda disiplin getirdik. Geldiğimizde borç 39 milyon TL iken, bu tarihte bu borçları yarıya indirdik. Allah nasip ederse bu sene bu borcu sıfırlayamayabiliriz ama sıfıra kadar indirmeyi düşünüyoruz. Bunun için de store gibi farklı projelerimiz de var” dedi.

Malı disiplini bozmadan, kulübü de bütün prangalarından kurtarmayı hedeflediklerini ifade eden Asbaşkan Fırat, kulübü kendi yağıyla kavrulacak bir konuma getireceklerini sözlerine ekledi. Futbolcuların ve teknik heyetin hiçbir problemi olmadığına değinen Fırat, küskünlük yaşayan eski yönetici ve taraftarların da statta yerini almasını istedi. Fırat, “Şehrin dinamikleri hareket geçsin ve Denizlispor layık olduğu yere en kısa sürede çıksın” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER