Denizlispor Kötü Oynama Hakkını Kullandı

12 maçlık yenilmezlik serisine Kehinde’nin son anda attığı golle tutunan Denizlispor, şampiyonluğa giden bıçak sırt yolda, bir iki maç kötü oynama hakkını Hatay’da kullanmış oldu.

Denizlispor adına sürpriz sonuçlara açık karşılaşmada, ilk yarı rakibini hiç zorlamayan Denizlispor, sezon başından bu yana iyi uyguladığı takım savunmasıyla ayakta kalmaya çalıştı ama rakip alana çıkarken yaşanan top kayıpları Teknik Direktör Yücel İldiz’e kenarda saç baş yoldurttu. 

23 top kaybı ile sezonun top kaybı rekorunu kıran horozlara ilk yarıdaki mahkum futbol hiç yakışmazken, maçı izleyenler de ister istemez “ Bu futbolla mı lider olmuşlar” diye sesli düşünmüşlerdir. Kaleci Stackhowıak kurtarışlarıyla takımını ayakta tuttu ve kalecinin bir takım için ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Futbolda takımları için klasik olarak kullanılan ‘Atan ile tutanın iyi olacak’ deyiminin gerçekliğini ortaya koyan Stackhowıak, kaprislerinin çekilmeye değer olduğunu da gösterdi. 

Hatayspor her ne kadar kötü gününde olan Denizlispor’a karşı özellikle ilk yarıda üstün gözükse de, önceki maçlarını göz önünde bulundurursak, istediği futbolu tam olarak sahaya yansıtamadı diyebilirim. O kadar gol pozisyonu girip atamamaları Stackhowıak’ın başarısı kadar, forvet oyuncularının son pas ve tercih hatalarından kaynaklandı. 

‘Doğru kararlar tecrübenin ürünüyse, tecrübe de yanlış kararların ürünü’ sözündeki gibi Teknik Direktör Yücel İldiz, 2.yarı klasını ortaya koydu ve yerinde değişikliklerle, Denizlispor’un olası yol kazasını önlemiş oldu. Futbolda bazen kötü oynasan da puan çıkartabiliyorsan, büyük takımsın demektir. Horozlar, son nefeste de olsa başta Sayın Yücel İldiz olmak üzere tecrübeli isimlere sahip olduğunu gösterdi. 

Dileğim kötü oynama hakkı Hatayspor maçıyla sınırlı kalsın. Zira önümüzde 14 maçtır yenilmeyerek (8G- 6B) iyi bir seri yakalayan ve ilk yarıda 4-0 yenilerek en farklı mağlubiyet aldığımız Altınordu ile Ege Derbisi var. Bu nedenle durmak yok yola devam. Yoksa, Yücel İldiz’in dediği gibi, ‘Durursanız yakalanırsınız’

YORUM EKLE
YORUMLAR
BEHCET SACAR
BEHCET SACAR - 5 ay Önce

TEBRIKLER SEBAHATIN BEY COK GÜZEL ÖZETLEMISSINIZ