Denizli’nin Çameli İlçesi’nde sürüden ayrılan 6 küçükbaş hayvandan 3’ü kurtlar tarafından telef edildi. Canını kurtarmak için kaçan bir koyun ise uçurumda mahsur kalırken 2 hayvandan haber alınamadı.

Şehit ve Gazi Çocukları Kocatepe'yi Gezdi Şehit ve Gazi Çocukları Kocatepe'yi Gezdi

Olay, Çameli ilçesi Elmalı Mahallesi, Taşlıkırık Kızılkaya mevkiinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ramazan ve Fatma Ken’e ait sürüden dün ayrılan 6 küçükbaş hayvan bölge halkı tarafından canavar adı verilen kurt türünün saldırısına uğradı. Sürüden ayrılan ve kaybolan 6 küçükbaş hayvan için başlatılan arama çalışmalarında bugün 3 keçinin telef olduğu 1 koyununda can havli ile kaçarak sığındığı kayanın yarında bulundu. Uçurumda mahsur kalan koyunun kurtarılması için AFAD’a bilgi verildi. Mahsur kalan koyunu kurtarma çalışmaları devam ederken diğer 2 küçükbaş hayvanın akıbetinden henüz haber alınamadı.

Canavarın aç kaldığı için ilçeye inmesinden dolayı bölge halkının tedirgin olduğu bilgisi verildi.

Öte yandan, Kirazlıyayla Mahallesi’nden Ramazan Kurtyemez’e ait 5 keçi ve 5 oğlak olmak üzer 10 küçükbaş hayvan ahırdan kaybolduğu henüz kaybolan küçükbaş havanlardan bir haber alınmadığı belirtildi.