Denizli’nin Çal ilçesinde fırtınanın etkisiyle bir ağaç veya elektrik direğine çarptığı tahmin edilen kızıl şahin, ölmek üzere iken Belediye zabıtaları tarafından kurtarıldı. Başkan Fethi Akcan, zabıta ekiplerini kutladı.

Çal Belediyesi’nde görevli zabıtalar Denizler Mahallesi’nden ilçe merkezi istikametine giderken, yol kenarında hareketsiz halde kızıl şahin cinsi şahin kuşu gördü. Kendinde olmayan şahini alan zabıtalar Veteriner hekim Ediz Zeybek’e götürdü. Yapılan kontrolde şahinin kafa travması geçirdiği belirlendi. Ediz Zeybek, ”Fırtınanın etkisiyle şahin sert bir cisme çarpmış” dedi. Yapılan tetkiklerin ve muayenenin ardından şahin kendine geldi.1 gün gözetim altında bekletilen şahin, zabıtalar ardından da yaşam alanına bırakıldı.
Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, zabıta ekiplerini kutladı, “Kamu düzeninin sağlanmasına katkıda bulunup, halk sağlığını korumak için çalışan zabıtalarımız, çevreye ve yaban hayatına da saygılı. Yaralı şahini kurtardıkları için görevli arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.

Denizli'de Fırtına Havada Uçan Şahini Öldürüyordu

Şehit ve Gazi Çocukları Kocatepe'yi Gezdi Şehit ve Gazi Çocukları Kocatepe'yi Gezdi

Denizli'de Fırtına Havada Uçan Şahini Öldürüyordu

Denizli'de Fırtına Havada Uçan Şahini Öldürüyordu