Denizli Sanayi Odası’nın (DSO) 4 Ekim 2022 Salı günü gerçekleştirilen başkanlık seçiminin ardından bugün toplanan Meclis, DSO yeni dönem Başkanını belirledi. Mevcut Başkan Müjdat Keçeci’nin aday olmadığı seçimde DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapolğlu ve Okan Konyalıoğlu başkanlık için yarışmış, heyecanlı geçen seçim sonucunda 17 meslek komitesinin 6’sında Konyalıoğlu’nun, 6’sında Kasapoğlu'nun ve 5’inde ise bağımsızların listesi kazanmıştı. Selim Kasapoğlu'nun listesinden 13, Konyalıoğlu'nun listesinden 13 ve bağımsız olarak 11 üye oluşmuştu. DSO'nun yeni başkanı ve yönetim kurulu üyeleri bugün yapılan Meclis toplantısında belirlendi. Buna göre DSO'nun yeni dönem Başkanı Selim Kasapoğlu oldu.

Kazanan Denizli olacak

DSO Başkanı Kasapoğlu, sonuçların Denizli sanayisine hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, herkese teşekkür etti. Kazananın Denizli sanayisi olacağını kaydeden DSO Başkanı Kasapoğlu, "Tek amacımız, tek hedefimiz aldığımız bu bayrağı bir üst seviyeye taşıayarak Denizli ve Denizli sanayisini daha ileri taşımaktır. Sonuçların şehrimize, DSO'ya tekrar hayırlı olmasını diliyor, bugüne kadar DSO'ya emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.  

SONUÇLAR

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı: Selim Kasapoğlu

Meclis Başkanı: İsmail Okan Konyalıoğlu

Meclis Başkan Yardımcıları

Ahmet Zora

İlhan Sicimli

Meclis Katip Üyesi;

İsmail Ayvaz

DSO Yönetim Kurulu Asıl Üyeler

Ali Fuat Özel

Enis Emre Boz

Halil Erdoğan

Levent Çaputçu

Orçun Alptekin

Osman Uğurlu

Mehmet Sarı

Mehmet Serter

DSO Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Sibel Aysu

Emin Şen

Metin Okan

Caner Çınar

Hüsnü Şarkaya

İbrahim Özcan Acar

Zafer Özer

Erken Doğan

Tobb Genel Kurul Delegeleri Asıl

Ayhan Doğrar

Mehmet Akgün

Nuri Turgut

Yavuz Perçin

Tobb Genel Kurul Delegeleri Yedek

Samet Tunay Gündüz

Mustafa Gürcan

Mehmet Orhan Ödemiş

Süleyman Tıkıroğlu

Selim Kasapoğlu kimdir?

Selim Kasapoğlu, 1977 yılında Denizli'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi işletme fakültesinden mezun olduktan sonra Boston Üniversitesi'nde işletme yönetim dersleri aldı. 2000 yılında Denizli'ye dönerek aile şirketi olan Aslı Tekstil'de görev almaya başladı. 2020 yılında teknoloji girişimi şirketi olan Tarsier'in kurucusu oldu. Halen bu 2 şirkette yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. DEGİAD'da 3 dönem yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı. TOBB a bağlı Genç Girişimciler Kurulunun Denizli yapılanmasında görev aldı ve Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. BASİAD (Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği) 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Önceki dönem Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.