En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Denizli'nin zirvesinde dev Türk Bayrağı ile özel kutlama

GÜNCEL VİDEO 30.10.2017, 11:18

Denizli’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümü kutlamaların en anlamlısı Denizli’nin en yüksek ikinci dağı olan Babadağ’da gerçekleştirildi.

HABERDENİZLİ.COM

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından Dağ Arama Kurtarma (DAK) Başkanı Mustafa Etiman, Başkan Yardımcısı Özgür Canibey ve ekipten Murat Gündoğdu ile Hilal Betül Etiman Canbey’e 94 metrekarelik dev Türk Bayrağı teslim edildi. Cumartesi teslim edilen bayram Denizli’nin en yüksek ikinci dağı olan 2 bin 300 metre yüksekliğindeki Babadağ’ın kuzey duvarında dalgalandırmak için DAK ekibi tarafından teslim alındı.

Ekip, bölgede yaşanan yoğun sis, soğuk hava ve sağanak yağışa aldırmadan 2 bin 300 metre yükseklikteki kuzey duvarından dalgalandırdı. Cumartesi gecesi yoğun yağmur altında kamplı yapılan etkinlikte tırmanışın gerçekleştirildiği Pazar günü ise yoğun sis yüzünden dağcılar güvenlik tedbirleri en üst seviyede tutuldu.  Daha önce zirvede sadece bayrak açan DAK ekibi ilk kez bu şekilde bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte bayrak dikkatli bir şekilde aşağıya doğru açıldı. Yoğun sise rağmen bayrağın muhteşem görüntüsü dikkat çekti. Dağ Arama Kurtarma (DAK) Başkanı Mustafa Etiman, “Başta Gazi Mustafa KEMAL olmak üzere, tüm şanlı bayrak uğruna Şehid olmuş vatan evlatları adına Yüce TÜRK Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlarız” dedi.

Yorumlar (0)