En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

“Denizli İçin Söyle” videosu rekor kırıyor

GÜNCEL VİDEO 20.05.2017, 17:44

Denizli Valisi Dr.Ahmet Altıparmak’ın talimatı ile hazırlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi kapsamında gerçekleştirilen “Denizli İçin Söyle” videosu yayınlandı.
Denizli Türküleri’nin tanıtımını yapmak, öğrencilerin kültürlerini tanımalarını sağlamak, Öğretmen, veli ve öğrencilerde farkındalık yaratmak ve ortak bir kültür algısı oluşturmak için Denizli’de yürütülmeye başlanan “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi, tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde 2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından beri uygulanıyor.
 Okullarda öğretilmek üzere, çocukların kolay söyleyebileceği ve ezberleyebileceği 5 Denizli türküsü, okullarda müzik ve sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilere öğretildi. Okullarda zil sesi olarak kullanılan ve 23 Nisan kutlamamalarında okul koroları tarafından seslendirilen türküler, 19 Mayıs kutlama programında da seslendirildi. “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi kapsamında yürütülen “Denizli İçin Söyle” çalışmasında 5 türküden 11 dakikalık bir potpori hazırlandı. İlçe koordinatör müzik öğretmenleri tarafından 19 ilçemizin doğal, tarihi ve turistik yerlerinde görüntüler eşliğinde seslendirilerek hazırlanan  video internette yayınlandı.

Yorumlar (0)