Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı

Denizli'nin 1876 yılında belediye olarak hizmet vermeye başlamasının 142. yılı dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi etkinlik düzenledi. Geceye eski belediye başkanları da katıldı.

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı

1876 yılında hizmete başlayan Denizli Belediyesi’nin kuruluşunun 142. Yılı, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bir geceyle Anemon Otel’de kutlandı. Geceye Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçmiş dönem belediye başkanları Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu ve Ali Marım'ın yanında, protokol üyeleri, oda başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı. 

Denizli'nin belediye olarak hizmet vermeye başlamasının 142. yılını kutladıklarını dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "1876 yılında Denizli’de bir belediye kuruluyor. Yerel hizmetlerin yerel yönetimlerin başladığı gün. İşte o günden bugüne kadar başkanlarıyla, meclis üyeleriyle, çalışanlarıyla gece gündüz Denizlimiz’e hizmet ettiler. Taş taş üstüne koydular ve Denizli’nin bugünlere gelmesine katkı sağladılar, yol aldılar ve güzellikleri ortaya çıkardılar. Denizli Belediyesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar emeği geçen tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Hakkın rahmetine kavuşanlara rahmet, sağ olanlara da uzun ömürler dilerim.” dedi.

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı ali marım

Denizli Belediyesi’nin kuruluşunun 142. Yılı gecesinde konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan, “Dün cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümünü bugün Denizli Belediyesi’nin 142. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Değişik cilveleri aynı anda yaşayan bir şehir. Bu tarihdeki devamlılığın bir işareti. Belediyelerimiz demokrasinin temel unsuru edinilen hizmetin ben halka en yakın yüzü, dolayısıyla 24 saat çalışan hizmet üreten birimlerimiz. Denizli’de bir uyum, birliktelik var. Hepimiz Denizli sevdasıyla gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Allah hepimize güç kuvvet versin.” dedi.

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı hasan gönüllü

Son olarak Denizli'de belediye başkanlığı yapan ve geceye katılan, Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu ve Ali Marım'a, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan tarafından plaket verildi. 

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı ziya tıkıroğlu

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı mehmet ali öner osman tavşan ali tatar

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı zimek makine mehmet sarı

Denizli'nin Belediye Olmasının 142. Yılı Kutlandı1

Mutlu KELİŞTİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER