Vatandaşlar: Denizli Çok Değişti

Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları’nın trafiğe açılmasının ardından daha akıcı ve güvenli hale gelen trafik vatandaşlardan tam puan aldı. Kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirten vatandaşlar, Üçgen'in eski ve yeni halini karşılaştırarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

Vatandaşlar: Denizli Çok Değişti

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin şehir içi ve şehirlerarası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen Köprülü Kavşakları'nın trafiğe açılmasının ardından kesintisiz ulaşıma kavuşan bölge, vatandaşlar tarafından tam not aldı. Üçgen'de trafik sorununu tarihe gömen projenin geçen ay trafiğe açılması ile birlikte İzmir-Ankara-Antalya yönleri akıcı bir trafiğe kavuştu. Geçmişte yaşanan uzun bekleme süreleri, akaryakıt israfı ve bölgedeki emisyon gazı sorununa son veren 3 katlı dev kavşak projesi Denizli'nin trafik çilesini azaltmada kilit nokta oldu. Peyzaj düzenlemeleri devam eden dev proje ile kent trafiğinin daha akıcı ve güvenli hale gelmesinden memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirterek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti. 

Üçgen’de daha önce tek bir geçiş olduğunu belirten  Nevzat Güçlü isimli vatandaş, “ ışıklarda bekleme süresi uzundu ve kuyruk oluyordu. Her yere tek geçiş oluyordu. Şimdi çok güzel oldu her taraf iki şerit, bekleme süresi yok, transit geçişler var. Şehrimize güzel bir hava kattı, Denizlimize yakıştı. Osman Zolan Başkanımız çok güzel işler yapıyor, çalışmalarını çok beğeniyoruz, teşekkür ediyorum.” dedi. 

ÜÇGEN’NİN BAŞINA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEDİ

Üçgen Kavşağı’nda 1970’ten bu yana sorun olduğunu dile getiren Ramazan Dev, “Üçgen’nin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Çok rezillikler oldu. Şimdi Üçgen Köprülü Kavşakları çok güzel oldu. Bu gidişle daha Denizli’de çok güzel şeyler olur. Osman Zolan Başkan’dan Allah razı olsun. Eskiden trafik çok sıkışıktı, şimdi serbestledi. Geçmiş yıllarda günde 5-6 kaza oluyordu. Çok şükür artık fazla kaza olmaz oldu." 

SÖZDE YEŞİL ALANDI, PİSLİK İÇİNDEYDİ

Kavşakta bulunan  yeşil alanın daha önce virane bir halde olduğuna değinen Kazım Çölgeçen ise;  “sözde yeşil alan gibi görünüyordu ama pislik içindeydi. Şu an her şey düzene oturdu. Eskiden trafik kötü durumdaydı, yarım saatte ulaşacağımız yere şimdi üst geçit, alt geçitlerle hemen varıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan süper çalışıyor, daha fazla diyecek bir şeyimiz yok.”  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER