Engelliler İçin Proje Üretmeye Devam Edeceğiz

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaşayan herkesin bir engelli adayı olduğunu belirtti.

DBB 02.12.2018, 12:12
Engelliler İçin Proje Üretmeye Devam Edeceğiz
banner1757

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan mesaj yayımladı. Başkan Osman Zolan, uygar bir toplumun en önde gelen niteliklerinden bir tanesinin, engellilerin günlük hayattaki etkin varlığı olduğunu belirtti. Zolan, "Bu bilinçle onları toplumda aktif rol üstlendirecek projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük sorumluluklarından birinin, engellilerin duyarlılıklarını anlayarak, sorunları için çözümler üretmek olduğunu ifade eden Başkan Zolan, yaşayan herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini belirtti. Başkan Zolan, “Engelli olmak doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi, sonradan yaşanabilecek bir kaza, afet  veya hastalıklarla da meydana gelebilir. Bu nedenle herkes birer engelli adayı olduğunu unutmamalıdır" dedi. Uygar bir toplumun en önemli niteliklerinden birinin, engellilerin günlük hayattaki etkin varlığı olduğunu kaydeden Başkan Osman Zolan, "Bu bilinçle onları toplumda aktif rol üstlendirecek projeler üretmeye devam edeceğiz" dedi. 

Asıl engelin zihinlerde ve yüreklerde olabileceğini kaydeden Başkan Osman Zolan, şunları ifade etti: “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz ile Denizlimizde yaşayan engelli kardeşlerimizin sorunlarını öğrenerek, çözümler üretmek adına her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler ile çalışmalara devam ediyoruz. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde anlayarak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamı hazırlama sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimin Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Mehmet Sanlı 3 yıl önce
Yeni üst yapısı tamamlanan Bursa ve Tokat caddesinde Gözleri görmeyen bir engelliyle kaldırımda yürüdünüzmü sayın başkan.
banner1776
banner1751
22
kapalı