Dokuma Atölyesi İlk Mezunlarını Verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin kadınların el sanatları konusunda kendilerini geliştirmeleri ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılmasına katkıda bulunmak için hayata geçirdiği Dokuma Atölyesi projesi ilk mezunlarını verdi. 

Dokuma Atölyesi İlk Mezunlarını Verdi

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi El Emeği Pazarı ve İŞKUR’un beraber düzenlediği Dokuma Atölyesi projesi ilk mezunlarını verdi. Anafartalar Kapalı Pazar Yeri’nde kadınlara yönelik açılan dokuma atölyesi yaklaşık 5 ay sürdü. Eğitim görenlere Pamukkale Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından unutulmaya yüz tutmuş kirkitli dokuma ve kilim dokuma eğitimleri verildi. 30 kadının katıldığı kursta büyük beğeni alan eserler ortaya çıktı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kadınlara olan desteğini artırarak devam ettireceğini kaydeden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Dokuma Atölyesi projemizin ilk neticesini sizlerle birlikte alıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizin yeniden hayat bulmasını istiyoruz" dedi.

Aile Ekonomisine Katkı

Kursta güzel eserlerin ortaya çıktığını ifade eden Değirmenci, "Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizler hem unutulmaya yüz tutan bu değerlerimizin yeniden hayat bulmasını istiyoruz hem de sizlerin bu kazandığı yetenekleri devam ettirerek aile ekonomisine katkı sağlamanızı istiyoruz” diye konuştu. 


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER