Denizli’den 9. Kafile Uğurlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 50-75 yaş arası vatandaşlar için düzenlediği Bursa-Çanakkale gezisi sonbahar dönemi 9. kafilesi Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından uğurlandı. 

DBB 08.10.2018, 16:56 08.10.2018, 17:00
Denizli’den 9. Kafile Uğurlandı
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bursa Çanakkale gezisinde 9. kafile 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda Başkan Zolan tarafından uğurlandı. Osmanlı İmparatorluğunun temellerinin atıldığı Bursa ve kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret edecek olan kafileyi uğurlamaya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan katıldı. Otobüsleri tek tek gezerek vatandaşlara "hayırlı yolculuklar" temennisinde bulunan Başkan Osman Zolan, geziye katılanlardan bu vatan için canını veren kahraman şehitler için bol bol dua etmelerini istedi. 

"Şehitlerimiz için dua edin"

Ziyaretin Bursa ile başlayacağını anlatan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Bursa’da ecdadımızın bıraktığı eserleri, başta Ulu Cami olmak üzere güzellikleri göreceksiniz. Çanakkale destanın yazıldığı, ecdadımızın kanıyla, canıyla düşmana geçit vermediği, kendini feda ettiği yere gidiyorsunuz. Allah’ım şimdiden ziyaretinizi kabul etsin. Orada şehitlerimiz için dua edin. Onlar bu vatan için, bizler için canını verdi."

 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
20°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi