Bu Topraklara Bugün ve Yarın Sahip Çıkacağız

Cumhuriyetin ilan edilişinin 95'inci yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılında da ilk günkü heyecan ve coşkuyla, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için canla başla çalışıyoruz" dedi.

DBB 28.10.2018, 12:58
Bu Topraklara Bugün ve Yarın Sahip Çıkacağız

Türkiye genelinde kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. yılını milli birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Zolan, "Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Binlerce yıldır bu topraklarda ecdadımızın bizlere bıraktığı eserler içerisinde en kıymetlisi şüphesiz bu vatandır. Bu toprakların vatan olarak adlandırıldığı ilk günden itibaren bağımsızlığı için hiç düşünmeden canını veren bir milletin ferdi olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Bizler de dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin, 100. yıldönümüne giden yolda; büyüyen ekonomisi, eğitim, sağlık ve teknoloji gibi her alanda yaptığı atılımlarla dünyanın yükselen güçleri arasındaki yerini aldığını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılında da ilk günkü heyecan ve coşkuyla, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için canla başla çalışıyoruz. Bu vesilelerle başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarına, milli mücadelemizin kahramanlarına, bu kutsal vatanın bağımsızlığı uğruna kanını döken tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi.


 

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)